Smart Ticket. Яким буде єдиний квиток на всі види транспорту: деталі

07.07.2020, 10:37
Smart Ticket. Яким буде єдиний квиток на всі види транспорту: деталі - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Міністерство інфраструктури вирішило розробити єдиний електронний квиток, який дозволить їздити на будь-якому виді транспорту

У міністерстві інфраструктури розробляють єдиний квиток, за яким можна буде їздити на всіх видах транспорту - від маршруток до літаків, повідомляє прес-служба відомства. Проект називається Smart Ticket, його мета - спростити купівлю різних видів квитків для пасажирів, зробивши його єдиним.

У міністерстві зазначають, що вже зараз до проекту може приєднатися будь-яка компанія, яка реалізує квитки у форматі онлайн. Комунальні транспортні підприємства зможуть використовувати державну платформу для цих цілей. Бази даних перевізника інтегруватимуться з транспортним порталом електронних послуг Мінінфраструктури, утворюючи єдину мережу, пояснюють у відомстві.

Основна ідея Smart Ticket полягає у тому, щоби кожен українець міг придбати єдиний квиток на всі види транспорту, скориставшись електронним порталом послуг e-transport.gov.ua. За прогнозами, перша версія такого квитка повинна з'явитися найближчими місяцями.

За словами генерального директора одного з директоратів міністерства Фаріда Сафарова, пасажир зможе за одну транзакцію купити, наприклад, квиток на літак Одеса - Київ та квиток на бориспільський експрес. Єдиний квиток буде надсилатися електронною поштою, а при реєстрації потрібно буде відсканувати його QR-код.

Поступово такий єдиний квиток поширюватиметься і на приміське залізничне сполучення. За задумом ініціаторів проекту, у кінцевому підсумку сервіс Smart Ticket працюватиме таким чином, що пасажир лише обиратиме початкову та кінцеву точки поїздки, а оптимальний маршрут та квитки для нього визначить сама програма.

Поки портал e-transport.gov.ua працює у тестовому режимі, але вже зараз пропонує цілий ряд послуг і сервісів. На ньому можна отримати дозвіл на перевезення, розширити або звузити ліцензію, скористатися сервісами для моряків або подивитися інформацію про стан ремонту доріг за допомогою чат-бота e-transport.

  • 17 червня на сайті КМДА розповіли, що у додатку Kyiv Smart City з'явилася опція купівлі проїзного квитка.
  • 30 червня прес-служба КМДА повідомила, що у столиці можуть відкласти впровадження е-квитка на півроку.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі