Слизькі дороги. Як отримати компенсацію за травму під час падіння на вулиці

23.12.2020, 12:48
Слизькі дороги. Як отримати компенсацію за травму під час падіння на вулиці - Фото
Фото: depositphotos.com

У разі падіння та травмування на вулиці можна вимагати виплати компенсації

У Міністерстві юстиції роз'яснили українцям, як отримати компенсацію за травму, отриману при падіння на вулиці. Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції.

"У зимову пору на нас може чатувати небезпека у звичних місцях: підсковзнулися на обледенілих сходах магазину чи іншої організації, на тротуарі, у дворі будинку. Взимку всі ці небезпечні місця повинні оброблятися протиожеледними сумішами і своєчасно очищуватися, але це робиться далеко не завжди", – зазначається у повідомленні.

Чи можна отримати компенсацію

Згідно з законодавством, кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

Щоб отримати відшкодування, необхідно довести вину фізичної або юридичної особи, внаслідок дій або бездіяльності якої отримана травма. Адже відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу особа, яка завдала шкоду, звільняється від відшкодування, якщо вона доведе, що шкоду завдано не з її вини.

Якщо падіння та травмування відбулося на території обслуговування того чи іншого ЖЕКу, потрібно сформулювати претензію і направити її рекомендованим листом з повідомленням на адресу цієї установи, яка відповідає за експлуатацію відповідної ділянки.

У листі слід вказати, що постраждала особа розраховує на компенсацію у певний термін, також потрібно додати до листа копії документів, що підтверджують викладені обставини.

Якщо установа-балансоутримувач (ЖЕК) не визнає своєї вини і відмовляється компенсувати завдану шкоду, потрібно звернутися до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я (як матеріальної, так і моральної) за місцем проживання постраждалої особи або за місцем заподіяння шкоди.

Як дізнатися, яка установа відповідальна за утримання тротуару в належному стані

Щоб дізнатися, яка установа чи організація відповідальна за утримання тротуару в місці падіння в належному стані, необхідно звернутися до місцевої ради з метою отримання відповідної інформації.

Відповідачами у цій справі також можуть бути міська рада (до повноважень якої належить забезпечення утримання в належному стані вулиць, тротуарів) та навіть Державне агентство автомобільних доріг України (залежно від того, на чиєму балансі знаходиться ця вулиця).

Яке відшкодування можна отримати

Стаття 1195 Цивільного кодексу визначає, що фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’ю фізичної особи, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.

У разі каліцтва або іншого ушкодження здоров’я фізичної особи, яка в момент травмування не працювала, розмір відшкодування визначається виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

Шкода, завдана фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, відшкодовується без урахування пенсії, яка може бути призначена у зв’язку з втратою здоров’я, або пенсії, яку ця особа одержувала до цього, а також без урахування інших доходів.

У Міністерстві юстиції нагадують, що отримати безоплатну правову допомогу, щоб захистити свої права, можна, звернувшись до фахівців системи надання безоплатної правової допомоги. Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі