55% українців не зберігають гроші в банках. Дослідження ФГВФО

21.05.2020, 16:04
55% українців не зберігають гроші в банках. Дослідження ФГВФО - Фото
Ілюстративне фото: ЛІГА.Money.

Довіра до банків росте, але більшість опитаних не тримають там кошти

За два роки кількість українців, які зберігають половину і більше своїх грошей у банках, зросла з 8 до 13%, проте більшість громадян взагалі не тримають там кошти. Такі результати дослідження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) про фінансові настрої українців представив 21 травня заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик.

Сколько людей хранят деньги в банковской системе

52% респондентів пояснили причину відсутності банківських рахунків тим, що не мають заощаджень через низькі доходи. Частка опитуваних, які заявляють про недовіру до банків, за два роки знизилася з 44% до 30%.


Сколько людей хранят деньги в банковской системе

Натомість обізнаність громадян із системою гарантування вкладів зменшилась: у 2017 році 19% опитаних говорили, що знають про гарантії повернення вкладів у разі неплатоспроможності банку, а в 2019 році – лише 15%. Більше ніж половина респондентів попереднього дослідження принаймні чули про ФГВФЛ, тоді як у 2019 році – лише 35%.

Керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберт Бонд вважає, що зниження обізнаності громадян із гарантуванням вкладів може бути і добрим знаком.

«Підвищення обізнаності, ймовірно, сигналізує про активізацію діяльності Фонду. А у випадку із ФГВФО активізація діяльності дуже часто пов'язана зі збанкрутілими банками. І я думаю, що на цьому фронті ми всі можемо скористатися заслуженим миром та спокоєм», – сказав Бонд.

  • Дослідження проводила агенція Info Sapiens у листопаді-грудні 2019 року. Метод – особисте інтерв’ю. Опитали 2144 мешканців України віком від 18 років, які цікавляться інформацією про фінансові послуги хоча б на мінімальному рівні. Теоретична похибка вибірки (з імовірністю 0,96) не перевищує 2,1%.
  • В Україні частка людей без заощаджень за чотири тижні карантину у березні-квітні збільшилася з 39% до 46%. Про це свідчать результати опитувань Research & Branding Group.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі