Скільки коштуватиме земля після відкриття ринку. Прогноз Мінекономіки

08.04.2020, 16:27
Скільки коштуватиме земля після відкриття ринку. Прогноз Мінекономіки - Фото
Фото: pixabay.com

У 2024-2029 роках земля дорожчатиме на 10-15% щороку завдяки юрособам, вважає заступник міністра економіки Тарас Висоцький

Світова криза особливо не вплине на вартість землі. Середня ціна за гектар складе 40 000-60 000 грн, сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький в інтерв'ю “Главкому”.

Гектар землі, згідно з прийнятим парламентом законом, коштуватиме не менше 28 000 грн.

За словами Висоцького, міжнародна практика показує, що вартість землі поступово зростає після запуску ринку і залежить від його умов. В Україні з липня 2021 року землю зможуть купити тільки громадяни країни, українські юрособи, територіальні громади, держава і компанії, які обробляють орендовану землю як мінімум десять років. Спочатку на одну людину або організацію можна буде оформити тільки одну ділянку площею до 100 га.

Висоцький називає такий старт консервативним і прогнозує, що в перші 2,5 року після відкриття ринку землі ціна за гектар не буде сильно зростати.

"Після відкриття можливості покупки для юросіб з 2024 року в наступні п'ять років земля буде дорожчати приблизно на 10-15% в рік", - зазначив заступник міністра.

  • В Україні з 2002 року Земельний кодекс забороняє продавати землі сільгосппризначення і паї (можна лише обмінюватися такими землями, передавати у спадок або для суспільних потреб). Це положення приймали як тимчасове, а потім продовжували десять разів. Тому мораторій на продаж сільгоспземель діє до цього часу.
  • Верховна Рада прийняла закон про дозвіл продавати і купувати землі сільгосппризначення 31 березня 2020 року. За це проголосували 259 нардепів. Потім підписання закону заблокували - в парламент подали 13 постанов з цього приводу. Якщо парламент відхилить ці постанови, то спікер Ради, а за ним і президент зможуть підписати документ. Після офіційної публікації закон набуде чинності 1 липня 2021 року.
  • Liga.net описала ринок землі в одній картинці.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі