Скільки банків ліквідується в Україні та як отримати гарантовані виплати

14.05.2021, 12:48
Скільки банків ліквідується в Україні та як отримати гарантовані виплати - Фото
Фото: depositphotos.com

Максимальна сума виплат складає 200 000 грн на одного вкладника

В Україні наразі триває ліквідація 46 банків; до завершення ліквідаційної процедури вкладники тієї чи іншої збанкрутілої фінустанови можуть отримати гарантоване державою відшкодування. Про це йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

З якого моменту починаються виплати

Після визнання банку неплатоспроможним та запровадження тимчасової адміністрації, Фонд гарантування протягом 20 робочих днів починає виплати гарантованого відшкодування вкладникам.

Максимальна сума виплат складає 200 000 грн на одного вкладника (незалежно від кількості рахунків, які він мав у збанкрутілому банку).

Щоб отримати відшкодування, вкладник має після оголошення про початок виплат, разом з паспортом та ідентифікаційним кодом звернутися до будь-якого відділення одного з банків-агентів Фонду, де він зможе отримати свої гроші.

Перелік банків-агентів розміщений на сайті ФГВФО у розділі "Банки-агенти Фонду".

Як довго тривають виплати

Виплати відшкодування вкладникам обмежені у часі періодом здійснення ліквідації банку.

ФГВФО завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами у день подання документів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб для внесення запису про ліквідацію банку як юридичної особи.

Законодавство передбачає, що процедура ліквідації банку може тривати до трьох років (а ліквідація системно важливого банку – до п’яти років), але за наявності певних обставин вона може бути продовжена.

Саме тому у ФГВФО закликають вкладників не зволікати та своєчасно звертатися за відшкодуванням.

"Сьогодні ще триває ліквідація 46 банків. А це означає, що їх вкладники мають можливість отримати належне їм відшкодування. Проте радимо не зволікати – адже більшість банків має бути ліквідована вже найближчим часом", – йдеться у повідомленні.

Перевірити статус банку (щодо початку/завершення процедури ліквідації) можна на сайті ФГВФО у розділі "Банки в управлінні Фонду".

З 2012 року вкладники неплатоспроможних банків уже отримали від ФГВФО понад 90 млрд грн гарантованого відшкодування.

Куди можна звертатися у разі виникнення питань

Отримати відповіді на ті чи інші питання вкладники можуть, звернувшись на "гарячу лінію" Фонду гарантування вкладів за номером телефону 0 800 308 108.

Крім того, необхідну інформацію можна знайти на сайті Фонду та на сайті банку, що ліквідується.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі