Знижки та розпродажі. У кіберполіції попередили українців про ризики шахрайства

11.11.2020, 13:44
Знижки та розпродажі. У кіберполіції попередили українців про ризики шахрайства - Фото
Фото: depositphotos.com

До кіберполіції з початку року надійшло понад 25 000 заяв щодо випадків онлайн-шахрайства

Шахраї нерідко активізуються у період розпродажів та знижок, намагаючись заволодіти коштами громадян. Про це йдеться у повідомленні кіберполіції.

"Серед безлічі пропозицій шалених знижок, подарунків та акцій, пам’ятайте, що у дні "тотальних розпродажів" активізуються і аферисти", – зазначається у повідомленні.

З початку 2020 року до кіберполіції надійшло понад 25 000 заяв щодо випадків онлайн-шахрайства.

Поради кіберполіції

Правоохоронці порадили українцям, як зробити інтернет-шопінг безпечнішим.

Для цього потрібно:

- використовувати лише перевірені ресурси для шопінгу та переконуватися у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ на панелі адреси може означати, що це фішинговий сайт;

- не передавати нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та пін-код), адже працівники банку ніколи не запитують таку інформацію;

- слідкувати за тим, щоби сайти, які приймають онлайн-платежі, були захищеними. Для цього в назві адреси вони повинні містити https:// та значок "замочок".

- використовувати не передоплату, а післяплату, щоб унеможливити шанси шахраїв заволодіти грошима.

Також на сайті кіберполіції у розділі "Стоп фрауд" (https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/) можна перевірити номер телефону потенційного бізнес-партнера, його банківську картку або посилання на сумнівний сайт (можливо, шахраї вже є в базі кіберполіції).

Як часто шахраї крадуть гроші українців

За даними НБУ, лише у першому півріччі 2020 року зафіксовано 47 500 випадків шахрайства з платіжними картками та банківськими рахунками українців на загальну суму 86,4 млн грн, тоді як за перше півріччя 2019 року зафіксовано 34 700 таких випадків на загальну суму 72,6 млн грн.

В НБУ пов'язують збільшення кількості та обсягу шахрайських операцій у нинішньому році з активним переходом українців на безготівкові розрахунки після введення карантинних заходів.

Нагадування ЛІГА.Money

Не ризикуйте своїм фінансовим добробутом. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі