До кіберполіції з початку року надійшло понад 25 000 заяв щодо випадків онлайн-шахрайства
Шахраї нерідко активізуються у період розпродажів та знижок, намагаючись заволодіти коштами громадян. Про це йдеться у повідомленні кіберполіції.
"Серед безлічі пропозицій шалених знижок, подарунків та акцій, пам’ятайте, що у дні "тотальних розпродажів" активізуються і аферисти", – зазначається у повідомленні.
З початку 2020 року до кіберполіції надійшло понад 25 000 заяв щодо випадків онлайн-шахрайства.
Поради кіберполіції
Правоохоронці порадили українцям, як зробити інтернет-шопінг безпечнішим.
Для цього потрібно:
- використовувати лише перевірені ресурси для шопінгу та переконуватися у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ на панелі адреси може означати, що це фішинговий сайт;
- не передавати нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та пін-код), адже працівники банку ніколи не запитують таку інформацію;
- слідкувати за тим, щоби сайти, які приймають онлайн-платежі, були захищеними. Для цього в назві адреси вони повинні містити https:// та значок "замочок".
- використовувати не передоплату, а післяплату, щоб унеможливити шанси шахраїв заволодіти грошима.
Також на сайті кіберполіції у розділі "Стоп фрауд" (https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/) можна перевірити номер телефону потенційного бізнес-партнера, його банківську картку або посилання на сумнівний сайт (можливо, шахраї вже є в базі кіберполіції).
Як часто шахраї крадуть гроші українців
За даними НБУ, лише у першому півріччі 2020 року зафіксовано 47 500 випадків шахрайства з платіжними картками та банківськими рахунками українців на загальну суму 86,4 млн грн, тоді як за перше півріччя 2019 року зафіксовано 34 700 таких випадків на загальну суму 72,6 млн грн.
В НБУ пов'язують збільшення кількості та обсягу шахрайських операцій у нинішньому році з активним переходом українців на безготівкові розрахунки після введення карантинних заходів.
Нагадування ЛІГА.Money
Не ризикуйте своїм фінансовим добробутом. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.
У жовтні у Національному банку розповіли про найпопулярніші схеми шахрайства в інтернеті.
Також у жовтні співробітники кіберполіції порадили, як не допустити перевипуску шахраями sim-карти.
Коментарі