Шостий тиждень карантину: заощадження українців тануть

22.04.2020, 12:54
Шостий тиждень карантину: заощадження українців тануть - Фото
Фото: пресс-служба НБУ

Скільки українців мають гроші, щоб пережити карантин? Результати квітневих опитувань

Все більше громадян залишаються без фінансових накопичень. Про це свідчать результати трьох хвиль опитування Research&Branding Group (28 березня – 3 квітня, 4-10 та 11-17 квітня).

Близько 90% опитаних вважають, що у них виникли нові проблеми через карантин. Найчастіше розповідають про фінансові труднощі. Таких скарг стає все більше: у перший тиждень квітня про складнощі з грошима повідомили 30% респондентів, у другий – 36%, у третій – 39%.

Зросла кількість людей, які залишилися без заощаджень: з 39% до 45%.

на скільки вистачить грошей

Тільки десята частина опитаних оцінює своє матеріальне становище як добре, 57% – як середнє. 22% респондентів вважають, що перебувають у поганому економічному становищі; 7% – у дуже поганому.

26% респондентів сказали, що не обмежували свої витрати протягом минулого тижня, а 44% економили на харчуванні.

В середньому українцю потрібно близько 294 грн на один день для харчування і 9 367 грн на місяць життя під час карантину.

З кожним тижнем зменшується кількість людей, які вважають, що матеріальний стан родини погіршиться через 3 місяці. Натомість збільшується частка респондентів, які впевнені, що їхній фінансовий стан не зміниться, чи мають надію на покращення.

  • Рахунки українців у березні поповнилися на 4%, – повідомили у Нацбанку.
  • За прогнозами Мінекономіки, середня зарплатня в Україні цьогоріч складатиме від 10 686 до 12 300 грн, а наступного року збільшиться приблизно на 1200 грн.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі