Шість кроків. Як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю

10.06.2020, 14:22
Шість кроків. Як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Потрібно зібрати документи, звернутися до державного центру зайнятості та трохи зачекати

Державна служба зайнятості роз’яснила, як фізична особа-підприємець (ФОП), який не має найманих працівників, може отримати допомогу по частковому безробіттю. Інструкцію, яка складається з шести кроків, Держцентр зайнятості розмістив на власному порталі.

Крок 1

Звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного соціального внеску протягом 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

Крок 2

Підготувати необхідний пакет документів:

- заяву на отримання допомоги (складається у довільній формі);

- копію наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;

- довідку про сплату єдиного внеску за останні півроку;

- відомості у вигляді форми з Додатку 2 до Порядку фінансування допомоги по частковому безробіттю у період карантину.

Крок 3

Подати документи до центру зайнятості (поштою або через скриньку для кореспонденції безпосередньо у центрі).

Крок 4 

Центр зайнятості перевіряє документи протягом трьох робочих днів. При виявленні неточностей заявнику надається ще п’ять днів, щоб виправити їх або подати новий пакет документів.

Крок 5

Після опрацювання документів обласний чи Київський міський центр зайнятості протягом трьох робочих днів ухвалює рішення щодо надання допомоги. 

Крок 6

Після отримання коштів на свій рахунок центр зайнятості протягом трьох робочих днів переказує їх на рахунок ФОП.

Додатково у Державному центрі зайнятості нагадали, що така допомога по частковому безробіттю оподатковуватись не буде. Вона встановлюватиметься за кожну годину скорочення діяльності з розрахунку двох третин від бази нарахування єдиного соціального внеску. Але не більше мінімальної заробітної плати на місяць, яка станом на 10 червня складає 4723 грн. 

Допомога надаватиметься на весь період зупинення чи скорочення діяльності у період карантину, а також протягом 30 днів після його закінчення.

Крім того, за інформацією Фонду соціального страхування, фізичні особи-підприємці та самозайняті особи у період карантину будуть вважатися застрахованими та отримуватимуть соціальні виплати навіть за умови тимчасового звільнення від сплати єдиного соціального внеску.

  • У квітні Державна податкова служба повідомила, що у період карантину допомога по безробіттю для ФОП, які мають найманих працівників, буде оподатковуватися за ставкою 19,5%.
  • 6 червня набрав чинності новий порядок надання допомоги по частковому безробіттю – тепер вона виплачуватиметься і тим ФОП, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами.

Рекомендуємо почитати: Ми оформлювали допомогу по безробіттю, як радив Шмигаль. У нас нічого не вийшло

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі