Сервіс Дія заявив, що не зливає особисті дані

12.05.2020, 16:46
Сервіс Дія заявив, що не зливає особисті дані - Фото
Дія

У Telegram пропонують продати особисті дані українців. Дія стверджує, що не є винною

Сервіс Дія не має власної бази даних і не накопичує особисту інформацію громадян, тому не міг її злити. Подібні заяви назвав фейком прес-офіс Міністерства цифрової трансформації України.

“В Україні 9,5 млн водійських посвідчень, 6,5 млн з яких відображаються в Дії. В мережі з’явилася інформація про дані 26 млн посвідчень водія”, - стверджують у міністерстві та попереджають: намагаючись віднайти інформацію про себе у нелегальних ботах, користувачі самі надсилають персональні дані.

Служба безпеки України вже проводить слідчі дії у зв’язку з поширенням персональних даних громадян в інтернеті, зазначили у Мінцифрі.

Витік даних прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Кількість інформації, яка доступна у зазначеному боті, набагато, в десятки, а то й сотні разів, перебільшує ту, з якою працює Дія. Попередній аналіз інформації боту свідчить про використання старих баз даних, які вже не один рік доступні в Даркнеті. Наприклад, в боті доступні паролі від Вконтакте, Linkedin”, - написав Федоров на сторінці у Facebook.

  • Telegram-канал UA Baza Bot розмістив оголошення про те, що починає продаж даних прав українців, повідомили на сайті AIN.
  • Наприкінці квітня у Telegram з'явилося два боти, які продавали персональні дані українських користувачів, імовірно, з вкраденої бази клієнтів ПриватБанку.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі