Сьогодні розпочинається повернення коштів за пробне ЗНО - Мінфін

01.07.2020, 13:56
Сьогодні розпочинається повернення коштів за пробне ЗНО - Мінфін - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Отримати гроші можна буде найближчими днями, але перекажуть їх лише на картку Приватбанку

З 1 липня Міністерство фінансів повертатиме кошти за пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Перший транш надійде від Міністерства освіти вже сьогодні, а учасники ЗНО зможуть отримати гроші вже найближчими днями, йдеться у повідомленні прес-служби Мінфіну.

Повертати кошти будуть лише на рахунки у Приватбанку. За даними Міносвіти, майже у половини учасників оцінювання (у 107 000 з 219 000 осіб) є рахунки у Приватбанку і вони зможуть отримати гроші прямими переказами. Усім іншим учасникам Мінфін запропонував безкоштовно оформити платіжні картки Приватбанку. У міністерстві наголошують, що оформити картку можуть навіть неповнолітні громадяни України.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив повернути учасникам кошти, сплачені за проходження пробного ЗНО, через переведення його в онлайн-формат. 17 червня Мінфін спільно з Міносвіти розробили механізм повернення таких коштів. Гроші на фінансування ініціативи президента виділили з Фонду боротьби з COVID-19.

Історія питання

Пробне оцінювання, що проводиться для вступників, є платним - його вартість залежить від витрат на друк та комплектування текстових матеріалів, транспортних витрат, а також оплати праці вчителів, які безпосередньо проводять ЗНО.

Конкретні ціни організації та проведення такого оцінювання визначаються регіональними центрами оцінювання якості освіти. Зокрема, у 2020 році вартість пробного оцінювання становила близько 140-150 грн за кожен предмет.

Пробне оцінювання 2020 року мало відбутися 15 червня (з української мови та літератури) та 17 червня (з усіх інших предметів). Але 12 червня уряд заборонив проводити пробне ЗНО в освітніх установах та перевів його в онлайн-формат у зв'язку з карантином.

  • 22 червня Володимир Зеленський підписав закон, за яким ЗНО в обов'язковому порядку повинні проходити лише ті випускники, які планують вступати до вищих навчальних закладів.
  • Кабмін вирішив зробити ЗНО з математики обов'язковим для всіх випускників з 2021 року.
  • Міносвіти назвало дати проведення зовнішнього оцінювання. Цьогоріч воно відбувається з 25 червня по 17 липня. Також Міносвіти опублікувало відеоінструкцію з алгоритмом дій для проходження ЗНО.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі