Лічильники газу. Хто має платити за повірку приладів

24.05.2021, 15:21
Лічильники газу. Хто має платити за повірку приладів - Фото
Фото: depositphotos.com

Газорозподільні підприємства зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення у квартирах та приватних будинках

Повірка лічильників газу може проводитися періодично (в плановому порядку) або позачергово і саме від цього залежить, хто платитиме за її проведення. Про це йдеться на Facebook-сторінці сервісу для споживачів природного газу 104.ua.

Хто платить за повірку

Періодичну повірку лічильників оплачує газорозподільне підприємство. Це стосується як технічного обслуговування лічильника, так і пов'язаного з повіркою демонтажа, транспортування та монтажа.

Стосовно позачергової та експертної повірки лічильників газу, то пов’язані з цим витрати (на демонтаж, транспортування та монтаж) мають бути компенсовані:

- їхнім ініціатором, якщо за результатами позачергової та експертної повірки лічильника не буде підтверджено факт його невідповідності нормативним документам;

- споживачем, якщо за результатами позачергової та експертної повірки лічильника буде підтверджена його невідповідність нормативним документам у сфері метрології або факт несанкціонованого втручання в роботу приладу.

Як здійснюється повірка за один день

Умовами для повірки лічильника за один день є:

- відсутність втручань у лічильник;

- прилад має бути власністю споживача.

У разі зняття лічильника на планову повірку, споживачу можуть запропонувати обміняти лічильник, який є його власністю на лічильник, який є власністю облгазу.

За згодою укладається договір зміни лічильника, оформлюється акт приймання-передачі та споживач одномоментно отримує у власність інший газовий лічильник.

У такому випадку не треба очікувати результатів повірки свого лічильника, монтажу (демонтажу) приладу обліку або заміни непридатного лічильника.

Хто повинен платити за установку лічильника газу

Як роз'яснили у Міністерстві юстиції, закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" передбачає здійснення фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення за рахунок суб'єктів господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.

Таким чином, газорозподільні підприємства зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення у квартирах чи приватних будинках, де газ використовується для підігріву води та приготування їжі.

Споживачі платять за газопостачання за тарифами, в яких вже передбачені витрати і на установку лічильників газу (в тому числі індивідуальних), тому газорозподільні компанії зобов'язані надавати такі послуги.

Коли мають бути встановлені лічильники

5 березня 2021 року Верховна Рада відклала кінцевий термін встановлення газорозподільними компаніями індивідуальних лічильників газу для населення до 1 січня 2023 року (раніше передбачалося, що це має статися до 1 січня 2021 року).

Йдеться про споживачів газу, які проживають у квартирах чи приватних будинках та використовують газ для приготування їжі.

Усього в Україні близько 13 млн побутових споживачів газу. Більше половини з них (близько 7,5 млн) споживають паливо комплексно, тобто для приготування їжі, підігріву води і опалення. Для приготування їжі та підігріву води використовують газ близько 1 млн споживачів, а лише для приготування їжі – близько 4,5 млн.

І якщо споживачі двох перших категорій переважно мають вже налагоджений облік використання палива, то значна частка споживачів третьої категорії (більше половини) не мають лічильників газу.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У лютому Міністерство соціальної політики спростило процедуру зміни газопостачальника для отримувачів пільг і субсидій.
  • З 1 травня відбулося автоматичне переведення споживачів газу на річні контракти з постачання палива.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі