Ринок нерухомості. Як карантин вплинув на вартість оренди і продажу квартир

07.07.2020, 19:47
Ринок нерухомості. Як карантин вплинув на вартість оренди і продажу квартир - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

За даними Opendatabot, за період карантину впали у вартості однушки і двушки, а трикімнатні квартири виявилися найбільш стабільними за ціною

Opendatabot зібрав аналітику порталів нерухомості та з'ясував, як саме карантин вплинув на столичний ринок продажу квартир та скільки зараз коштує оренда житла у Києві.

Оренда

За даними сервісу Bird, ще у середині березня середня ціна оренди 1-кімнатної квартири у Києві становила 12 500 грн. Поступово знижуючись, на сьомому тижні карантину місячна вартість "однушки" знизилася більш, ніж на 1000 грн - до 11 100 грн, після чого ціни знову почали підвищуватися. У червні ціна стабілізувалася та зупинилася на рівні 12 100 грн на місяць.

Аналогічна ситуація спостерігалася й стосовно оренди 2-кімнатного житла. До карантину середня вартість оренди 2-кімнатної квартири дорівнювала 20 200 грн на місяць, на початку травня вона знизилася до 19 300 грн на місяць, а тепер знову зросла і навіть перевершила ціни, що були до карантину, склавши 20 600 грн за місяць оренди.

А ось на ринок оренди 3-кімнатних квартир карантин практично не вплинув - середній чек за оренду трикімнатного житла у столиці і до карантину, і зараз складає 34 500 - 35 000 грн на місяць.

Натисніть, щоб збільшити:

оренда Київ (bird.ua)

Продаж

За даними порталу Flatfy, середня вартість 1-кімнатних квартир до карантину становила 1,7 млн грн, після нього - 1,6 млн грн. Таким чином, ціна знизилася приблизно на 5%.

Двокімнатні квартири втратили у ціні майже 10%. У березні середня ціна на них у Києві становила 2,5 млн грн, тепер - 2,3 млн грн.

Вартість 3-кімнатних квартир залишилась на рівні березня - 3,3 млн грн, хоча на початку квітня - наприкінці травня їхня ціна тимчасово підвищувалася до 3,5 млн грн.

Рейтинг столичних районів

Аналітики OLX проаналізували, які райони Києва користуються найбільшим попитом. За версією порталу, найкомфортнішим для проживання районом став Шевченківський. Друге і третє місця посіли Оболонський і Дніпровський, а в кінці рейтингу розмістився Подільський район.

  • У травні ринок житлової нерухомості завмер - покупці чекали зниження цін, а продавці не збиралися йти на поступки.

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі