Керівницю відділення держбанку підозрюють у привласненні понад 1 млн грн клієнтів

22.05.2020, 18:13
Керівницю відділення держбанку підозрюють у привласненні понад 1 млн грн клієнтів - Фото
фото - pixabay.com.

Правоохоронці перевіряють, чи не відбулася крадіжка ще 9 млн грн вкладників

Начальницю центрального відділення держбанку підозрюють у привласненні понад 1 млн грн 19 клієнтів. Про це повідомила прес-служба прокуратури міста Києва.

За даними слідства, начальниця домовилася із підлеглими, які входили до автоматизованої банківської системи за допомогою чужого логіну і паролю. Вони змінювали інформацію у системі, створюючи офіційні банківські документи. Працівники відділення знімали готівку з карткових рахунків клієнтів банку та передавали начальниці.

Керівниці повідомили про підозру у порушенні, передбаченому ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України. Йдеться про привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем за змовою із групою осіб. Підозрюваній загрожує обмеження волі на 3-5 років чи позбавлення волі на 3-8 років.

Правоохоронці перевіряють, чи привласнила підозрювана ще 9 млн грн клієнтів держбанку.

Слідство також надасть правову оцінку діям її підлеглих, залучених до привласнення коштів.

  • У 2019 році шахраї вкрали з банківських карт 362 млн грн. Це в півтора рази більше, ніж у 2018 році. Як і раніше, найчастіше шахраї оманою підштовхують людей віддати гроші або поділитися конфіденційною інформацією.
  • Понад половина українців, які цікавляться інформацією про фінансові послуги хоча б на мінімальному рівні, не зберігають гроші в банках. Частка опитуваних, які заявляють про недовіру до банків, за два роки знизилася з 44% до 30%.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі