Зростання в десятки разів. Українці дедалі частіше ідентифікуються через BankID

12.02.2021, 11:43
Зростання в десятки разів. Українці дедалі частіше ідентифікуються через BankID - Фото
Фото: depositphotos.com

У 2020 році кількість операцій ідентифікації через систему BankID збільшилася у 25 разів

За 2020 рік у системі BankID Національного банку, яка створена з метою верифікації громадян через банки для надання адмінпослуг, проведено 7,5 млн операцій ідентифікації. Про це повідомляється на Facebook-сторінці НБУ.

За 2019 рік було проведено близько 300 000 операцій ідентифікації громадян через BankID, тобто кількість таких операцій у 2020 році збільшилася у 25 разів.

Як працює система BankID

Ця система дозволяє верифікувати (ідентифікувати) користувача через інтернет. Щоб надати громадянину, наприклад, довідку, держоргану потрібно переконатися в тому, що це дійсно ця людина.

Якщо громадянин обирає верифікацію через BankID, він вводить логін та пароль свого інтернет-банкінгу, проходить другий етап авторизації (наприклад, введення sms-пароля) та таким чином підтверджує свою особу.

Передача персональних даних через систему BankID відбувається лише за ініціативою користувача і тільки з його згоди (через мобільний застосунок або веб-сервіс банку, в якому клієнт має відкритий рахунок).

Чому ідентифікація здійснюється через банки

Банки ідентифікують своїх клієнтів відповідно до вимог держави (в особі НБУ).

Щоб держава не витрачала значні кошти на створення спеціальної системи ідентифікації громадян, це вирішили робити через банківську систему з застосуванням BankID.

Що більше банків приєднується до системи в якості абонентів-ідентифікаторів, то більше постачальники адміністративних послуг зацікавлені в підключенні, щоб запропонувати громадянам необхідний сервіс.

Користувач отримує зручний та безпечний доступ до широкого спектру державних, фінансових, комерційних та інших послуг, які можуть надаватися онлайн і вимагають ідентифікації.

Скільки банків підключено до системи BankID

До даної системи вже підключено 27 банків. Лише за останні три місяці приєдналося п’ять фінустанов (Мегабанк, ТАСкомбанк, Райффайзен Банк Аваль, Сбербанк, Альтбанк). Загалом за 2020 рік кількість підключених до системи банків зросла більш ніж удвічі.

Хоча кількість підключених до BankID фінустанов складає лише трохи більше третини банківської системи, але на ці банки припадає 94% ринку платіжних карток.

Найбільшу кількість операцій через систему BankID генерують державні сервіси. Позитивній динаміці розвитку системи сприяла також інтеграція з державним сервісом "Дія" Міністерства цифрової трансформації.

У системи BankID є і комерційні абоненти, що надають послуги онлайн-кредитування.

Для державних органів система є безкоштовною, а для комерційних структур сервіс доступний за плату (з липня 2020 року кожен комерційний надавач послуг сплачує банку-ідентифікатору 20 грн за кожну успішну ідентифікацію).

За липень-грудень 2020 року банки отримали понад 9,5 млн грн такого доходу, а за січень 2021 року відповідний дохід сягнув 7 млн грн.

Систему BankID Нацбанк почав створювати у 2015 році.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У липні стало відомо, що за перше півріччя 2020 року у системі BankID проведено понад 2 млн операцій ідентифікації.

  • У жовтні стало відомо, які цифрові трансформації відбуваються у банківському секторі.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі