Зростання майже на 50% за місяць. Українці стали набагато частіше оформлювати лікарняні

10.11.2020, 16:33
Зростання майже на 50% за місяць. Українці стали набагато частіше оформлювати лікарняні - Фото
Фото: depositphotos.com

У жовтні зафіксовано значне зростання кількості листків непрацездатності, наданих на оплату до Фонду соцстрахування

Кількість лікарняних листків, які надійшли у жовтні на оплату до Фонду соціального страхування, збільшилася на 48,9% у порівнянні з вереснем. Про це йдеться у повідомленні Фонду.

Як зросли витрати на допомогу з тимчасової втрати працездатності

Кількість днів непрацездатності у жовтні збільшилася на 35,4%, а сума витрат на фінансування допомоги з тимчасової втрати працездатності – на 38,7% (або на 334,7 млн грн).

Упродовж жовтня Фонд соцстрахування прийняв на оплату понад 396 000 листків непрацездатності на загальну суму 1,2 млрд грн.

"Динаміка збільшення кількості лікарняних та днів непрацездатності застрахованих осіб спостерігається з початку осені. Відповідно зростають видатки Фонду на фінансування допомоги з тимчасової втрати працездатності", – зазначають у Фонді соцстрахування.

З чим пов'язана така динаміка

Збільшення кількості лікарняних листків та днів непрацездатності у Фонді пов'язують із сезонним підвищенням захворюваності на респіраторні хвороби, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, а також із безпосереднім захворюванням українських працівників на коронавірусну хворобу.

В яких регіонах зафіксовано найбільше зростання

Темпи зростання кількості виданих лікарняних листків є найбільшими у регіонах, де обласні центри віднесені до "червоного" та "помаранчевого" рівнів епідемічної небезпеки за висновками Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Так, у Сумській області збільшення лікарняних у жовтні порівняно з вереснем склало 90,8%, у Тернопільській області – 87,9%, у Миколаївській області – 83,3%, у Вінницькій області – 80,4%, Полтавській – 72,6%, Харківській – 66,1%, Черкаській – 63%, Рівненській – 62,2%.

Як дізнатися, чи перераховані кошти Фондом соцстрахування

Дізнатися, чи вже перераховані Фондом кошти допомоги, застраховані особи можуть у телеграм-каналі ФССУ https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників, де щоденно оновлюється інформація про стан фінансування заяв-розрахунків.

  • У вересні у Фонді соцстрахування повідомили, які суми виплат за лікарняними українці отримали з початку року. 

  • На початку листопада у Фонді соцстрахування роз'яснили, як отримати виплати за лікарняним листком.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі