Реструктуризація іпотечних кредитів. Позичальникам банків-банкрутів спростили погашення

30.12.2020, 11:33
Реструктуризація іпотечних кредитів. Позичальникам банків-банкрутів спростили погашення - Фото
Фото: depositphotos.com

Іпотечним позичальникам збанкрутілих банків запропонують кращі умови реструктуризації

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вирішив спростити умови реструктуризації іпотечних кредитів для позичальників збанкрутілих банків. Про це йдеться у повідомленні ФГВФО.

"Відповідне рішення ухвалене виконавчою дирекцією Фонду та зареєстроване Міністерством юстиції. Зміни набудуть чинності після оприлюднення рішення на сторінках офіційних видань", – зазначається у повідомленні.

Що передбачають нові умови реструктуризації іпотеки

Коли той чи інший банк визнається неплатоспроможним, він потрапляє під управління Фонду гарантування вкладів. Для іпотечних позичальників таких банків у березні 2018 році почала діяти розроблена Фондом програма реструктуризації кредитів, але тепер її умови стануть ще більш привабливими.

Нововведення, що стосуються умов реструктуризації:

- її період продовжено до 7 років;

- неустойка, право на яку виникло до проведення реструктуризації, не застосовується при погашенні боргу за кредитним договором;

- вводиться диференційований підхід до розміру авансового платежу за умови проведення реструктуризації в залежності від виду майна, яке є предметом іпотеки. Зокрема, для майнових прав на нерухомість, у тому числі в недобудовах, він становитиме 5%;

- з'явиться можливість проведення реструктуризації на період, що перевищує термін ліквідації банку;

- встановлюється розмір мінімального платежу на період реструктуризації – 2000 грн.

Детальніше про умови реструктуризації можна дізнатися на сайті Фонду гарантування вкладів.

У ФГВФО нагадують, що скориставшись програмою реструктуризації, боржник має можливість знизити фінансове навантаження та зберегти свою позитивну кредитну історію.

Скористатися умовами реструктуризації можуть усі фізичні особи – позичальники банків, які ліквідуються Фондом (крім фізичних осіб-підприємців), які мають заборгованість за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою.

Обов'язки позичальників банків-банкрутів

Ліквідація банку не означає припинення зобов'язань позичальників та  нарахування відсотків і штрафів у разі порушення боржником умов кредитного договору.

Після початку процедури ліквідації реквізити банку для здійснення виплат за кредитними договорами змінюються. Нові реквізити з'являться на сайті Фонду гарантування.

Кредити – це вид активів будь-якого банку. А кошти, що надходять до банку від його позичальників, спрямовуються на погашення вимог його кредиторів.

У ході процедури ліквідації банку всі кредити, активи та майно банку виставляються на продаж через електронні аукціони. У разі продажу того чи іншого кредиту новий кредитор письмово повідомляє про це позичальника та вказує нові реквізити для повернення коштів.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі