Іпотечним позичальникам збанкрутілих банків запропонують кращі умови реструктуризації
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вирішив спростити умови реструктуризації іпотечних кредитів для позичальників збанкрутілих банків. Про це йдеться у повідомленні ФГВФО.
"Відповідне рішення ухвалене виконавчою дирекцією Фонду та зареєстроване Міністерством юстиції. Зміни набудуть чинності після оприлюднення рішення на сторінках офіційних видань", – зазначається у повідомленні.
Що передбачають нові умови реструктуризації іпотеки
Коли той чи інший банк визнається неплатоспроможним, він потрапляє під управління Фонду гарантування вкладів. Для іпотечних позичальників таких банків у березні 2018 році почала діяти розроблена Фондом програма реструктуризації кредитів, але тепер її умови стануть ще більш привабливими.
Нововведення, що стосуються умов реструктуризації:
- її період продовжено до 7 років;
- неустойка, право на яку виникло до проведення реструктуризації, не застосовується при погашенні боргу за кредитним договором;
- вводиться диференційований підхід до розміру авансового платежу за умови проведення реструктуризації в залежності від виду майна, яке є предметом іпотеки. Зокрема, для майнових прав на нерухомість, у тому числі в недобудовах, він становитиме 5%;
- з'явиться можливість проведення реструктуризації на період, що перевищує термін ліквідації банку;
- встановлюється розмір мінімального платежу на період реструктуризації – 2000 грн.
Детальніше про умови реструктуризації можна дізнатися на сайті Фонду гарантування вкладів.
У ФГВФО нагадують, що скориставшись програмою реструктуризації, боржник має можливість знизити фінансове навантаження та зберегти свою позитивну кредитну історію.
Скористатися умовами реструктуризації можуть усі фізичні особи – позичальники банків, які ліквідуються Фондом (крім фізичних осіб-підприємців), які мають заборгованість за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою.
Обов'язки позичальників банків-банкрутів
Ліквідація банку не означає припинення зобов'язань позичальників та нарахування відсотків і штрафів у разі порушення боржником умов кредитного договору.
Після початку процедури ліквідації реквізити банку для здійснення виплат за кредитними договорами змінюються. Нові реквізити з'являться на сайті Фонду гарантування.
Кредити – це вид активів будь-якого банку. А кошти, що надходять до банку від його позичальників, спрямовуються на погашення вимог його кредиторів.
У ході процедури ліквідації банку всі кредити, активи та майно банку виставляються на продаж через електронні аукціони. У разі продажу того чи іншого кредиту новий кредитор письмово повідомляє про це позичальника та вказує нові реквізити для повернення коштів.
Нагадування ЛІГА.Money
Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.
У жовтні фахівці ФГВФО розповіли про права та обов'язки вкладників та позичальників банків-банкрутів.
У листопаді у ФГВФО роз'яснили, як реструктуризувати іпотечний кредит у збанкрутілому банку.
Коментарі