Прискорити продаж. ФГВФО відкрив доступ до реєстру активів банків-банкрутів

24.07.2020, 17:25
Прискорити продаж. ФГВФО відкрив доступ до реєстру активів банків-банкрутів - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Фонд гарантування вкладів та Prozorro відкрили для всіх реєстр активів збанкрутілих банків

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та платформа ProZorro.Продажі відкрили для публічного доступу реєстр активів неплатоспроможних банків. Про це повідомляється на сайті Prozorro.

"По суті це єдиний вичерпний перелік активів неплатоспроможних банків, виставлених Фондом гарантування вкладів через платформу ProZorro.Продажі", - наголошується у повідомленні.

Яка інформація міститься в реєстрі

Про кожен об'єкт зібрані основні дані - площа, оціночна вартість, місце і замовник торгів. Усі ці дані систематизував та обробив Фонд гарантування. Платформа Prozorro додала ці дані до бази, яка тепер доступна для всіх.

Кожен зможе дізнатися повний перелік запропонованого майна збанкрутілих банків та придбати ці активи через відкриту і прозору процедуру "голландських аукціонів".

Реєстр активів ФГВФО вже доступний в режимі 24/7 за цим посиланням - https://goo.gl/1V6LBo

Для чого потрібен реєстр

У реєстрі можна побачити статус усіх активів, які будуть виставлені на продаж найближчим часом. Категорій багато, але основні дві - права вимоги за кредитами та майно.

Ціни на лоти - від 1 грн (за неліквідні об'єкти) до 1,4 млрд грн (це комерційний об'єкт в Одесі).

Якщо лот виставлять на аукціон, потенційний покупець матиме достатньо часу, щоб вивчити актив, зібрати додаткову інформацію і спланувати участь в аукціоні (тактику, мінімальну й максимальну ціну тощо). На це у покупця буде від 14 до 40 робочих днів.

Також реєстр потрібен тим, хто ще не розрахувався за кредитом. З появою реєстру позичальники знатимуть дату реалізації свого боргу. Тепер боржник зможе знайти його в базі за номером кредитного договору. А потім можна буде звернутися до Фонду з пропозицією погасити борг або домовитися про реструктуризацію заборгованості. Кредити, які знову починають обслуговуватися, за правилами Фонду потрапляють на аукціон в останню чергу.

Що буде з реєстром далі

Реєстр наповнюватиметься новою інформацією. Маючи доступ до реєстру, потенційні покупці зможуть краще готуватися до аукціонів. Продаж активів буде більш конкурентним та оперативним.

"Як результат - це збільшить надходження грошей до Фонду гарантування вкладів, які потім підуть на виплату компенсацій вкладникам збанкрутілих банків", - зазначають у Prozorro.

  • У червні стало відомо про те, що вступ Ощадбанку в Фонд гарантування вкладів відклали.
  • У середині липня в Нацбанку назвали умови для збільшення максимальної суми гарантій по внесках, яка зараз становить 200 000 грн.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі