Поширення коронавірусу. В НБУ скоротили термін карантину для готівки

26.04.2021, 14:50
Поширення коронавірусу. В НБУ скоротили термін карантину для готівки - Фото
Фото: pixabay.com

На початку пандемії у 2020 році НБУ запровадив 14-денну витримку готівки на карантині

Національний банк скоротив запроваджений у 2020 році строк витримки готівки на карантині з 14 до 5 днів. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Коли запровадили карантин для готівки

Ще на початку пандемії у 2020 році НБУ запровадив 14-денну витримку готівки на карантині, щоб убезпечити українців від поширення коронавірусу через банкноти та монети.

"Упродовж 14 днів готівка "відпочиває" у сховищі, а потім проходить автоматизоване оброблення за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин. Банкноти, придатні для повернення в обіг, упаковуються в пачки та термоусадкову плівку. На цьому етапі пачки банкнот потрапляють у термоусадкові печі та піддаються температурному шоку (160 градусів), – йдеться у повідомленні регулятора.

Чому строк витримки готівки на карантині скоротили

За останній рік науковці та лікарі більше дізналися про природу коронавірусу та оновили свої рекомендації щодо захисту від зараження.

Враховуючи рекомендації Міністерства охорони здоров'я, Національний банк вирішив скоротити зберігання на карантині готівки, прийнятої від банків з обігу з 14 до 5 днів.

"Оновлені інструкції Центру контролю та профілактики захворювань підтверджують, що основний шлях зараження людей коронавірусом – це вплив крапель дихання, що несуть вірус. Ризик зараження через контакт із забрудненими поверхнями або предметами, зокрема готівкою зазвичай вважається низьким", – зазначають в НБУ.

П’ятиденний термін значно перевищує період виживання коронавірусу на поверхнях (від кількох годин до трьох діб).

У Нацбанку також підкреслюють, що чимало країн взагалі не запроваджували обсервацію для готівки. Це, зокрема, Німеччина, Люксембург, Канада, Японія, Великобританія, ПАР, Мексика, Чилі, Сінгапур.

Чи продовжуватиметься температурна обробка банкнот

Зміниться лише кількість днів витримки гривневої готівки на карантині, а от процедура обробки банкнот та температурний вплив – ні.

"Для нас безпека українців – пріоритетна. Ми просимо вас бути обачними та за можливості не відвідувати відділень банків та інших фінансових компаній, а користуватися їхніми послугами дистанційно", – зазначають у Нацбанку.

Регулятор рекомендує:

- користуватися онлайн-каналами банківського обслуговування, зокрема мобільними застосунками;

- за потреби здійснити розрахунки – робити їх безготівково;

- платити за товари та послуги безконтактно.

Обсяг готівки в обігу

За 2020 рік обсяг готівки в обігу в Україні збільшився на третину (на 133,4 млрд грн) до 558,5 млрд грн.

В НБУ повідомили, що це зумовлено як загальним зростанням фінансових заощаджень, так і попитом на ліквідні активи внаслідок невизначеності щодо поширення коронавірусу, тривалості карантину та відповідних обмежень. Через це готівка довше затримується в обігу.

На одного українця на початок 2021 року припадало 72 банкноти та 149 монет (на початок 2020 року – 70 та 182 відповідно).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі