Наймані працівники малого бізнесу можуть отримати грошову допомогу. Що для цього треба

06.04.2020, 15:52
Наймані працівники малого бізнесу можуть отримати грошову допомогу. Що для цього треба - Фото
Работа, поиск работы, центр занятости

На час карантину через коронавірус багатьох працівників відправили у неоплачувану відпустку. Держава може їх підтримати

Працівники, які опинилися у відпустці без збереження зарплати чи яким скоротили робочий день, мають право на державні виплати. Таку норму містить так званий антикоронавірусний закон, який набув чинності 2 квітня.

Допомога не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, випливає з документу. Згідно з законом про Держбюджет 2020 року мінімальна зарплата встановлена на рівні 4723 грн.

В законі уточнюється, що розмір виплат залежатиме від наповнення Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Щоб отримати гроші, роботодавець має звернутися до центру зайнятості із документами:

  • заява у довільній формі,
  • копія наказу із датою початку зупинення чи скорочення виробництва та переліком карантинних заходів,
  • відомості про працівників із правом на допомогу по частковому безробіттю,
  • довідка про відсутність заборгованості по зарплатні та сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Право на виплати мають офіційно оформлені працівники, за яких організація сплачує єдиний соцвнесок. Пільга не розповсюджується на пенсіонерів.

Допомогу виплачуватимуть з першого дня відпустки за власний рахунок чи скорочення робочого часу, але не довше, ніж тривалість карантину.

Центр зайнятості зобов'язаний прийняти рішення про надання допомоги протягом трьох днів з дня звернення роботодавця.

  • Кабмін спростив отримання допомоги по безробіттю. Стати на облік у центрі зайнятості під час карантину можна онлайн. Зареєструвати безробітного обіцяють у день звернення. З цього ж дня повинні нараховувати допомогу по безробіттю.
  • Ексміністр економіки Тимофій Милованов висловлював думку, що через карантин в Україні можуть залишитися без роботи пів мільйона найманих працівників. А за оцінками Торгово-промислової палати, кількість безробітних під час карантину вже збільшилась до 2,2 млн.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі