Перевірки одержувачів соцвиплат. Скільки порушень виявлено в 2020 році

15.03.2021, 11:25
Перевірки одержувачів соцвиплат. Скільки порушень виявлено в 2020 році - Фото
Фото: depositphotos.com

Проведені Мінфіном у 2020 році перевірки дозволили припинити неправомірні соцвиплати

У 2020 році Міністерство фінансів провело верифікацію (перевірку) правомірності отримання громадянами соціальних виплат (пенсій, допомог, пільг, субсидій тощо) на загальну суму близько 455 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.

Результати перевірок

За результатами верифікації надано близько 2,5 млн рекомендацій щодо проведення додаткових перевірок на загальну суму 1,6 млрд грн.

Найбільше виявлено невідповідностей під час верифікації субсидій. Вони становили 70% від загальної кількості рекомендацій щодо проведення додаткових перевірок правомірності виплат.

Найбільш поширеними порушеннями щодо виплат субсидій, були:

- здійснення виплати вже після смерті реципієнта (близько 21 000 випадків);

- придбання земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплата послуг на суму більше 50 000 грн (17 500 випадків);

- наявність у володінні сім’ї транспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше 5 років (9 800 випадків);

- отримання субсидій одночасно за двома різними адресами (близько 10 000 випадків).

Натисніть, щоб збільшити

Інфографіка: Міністерство фінансів

Інфографіка: Міністерство фінансів

Проведені Мінфіном у 2020 році перевірки дозволили припинити неправомірні виплати, а також сприяли недопущенню безпідставного нарахування таких виплат у майбутньому.

Мета проведення перевірок

Основна мета верифікації полягає в забезпеченні ефективного використання бюджетних коштів та недопущенні здійснення неправомірних виплат.

Стягнення безпідставно виплачених коштів є складним і затратним процесом, що передбачає вирішення спорів у судовому порядку. Тому запровадження Мінфіном у 2021 році ще одного виду верифікації (превентивної, яка здійснюється на етапі звернення громадянина за допомогою до призначення йому виплати), є більш дієвим механізмом.

"Крім того, важливий аспект верифікації – це виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах та інформування адміністраторів державних реєстрів і баз даних про виявлені факти таких розбіжностей для вжиття заходів", – підкреслюють у Мінфіні.

Такі заходи сприятимуть покращенню якості національних електронних інформаційних ресурсів і точності відомостей, що містяться в них.

Скільки одержувачів субсидій в Україні

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні у січні 2021 року отримували 2,782 млн домогосподарств, що на 8,7% менше, ніж у грудні 2020 року (3,048 млн домогосподарств).

При цьому середній розмір субсидії, що становив у грудні 1 615,39 грн, у січні збільшився до 2 148,90 грн (у 1,33 рази). Ймовірно це пов'язано зі зростанням вартості житлово-комунальних послуг з початку 2021 року.

У січні 41 939 домогосподарств звернулися за субсидіями (у грудні – 60 445 домогосподарств). Було призначено субсидії у січні 13 908 домогосподарствам, тобто 33,2% з тих, що звернулися (у грудні – 35 208 домогосподарствам, тобто 58,2% з тих, що звернулися).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі