Програма “Нові гроші” на 8 місяців відстрочить виплату тіла кредиту, - Петрашко

06.05.2020, 11:35
Програма “Нові гроші” на 8 місяців відстрочить виплату тіла кредиту, - Петрашко - Фото
Игорь Петрашко (Фото: пресс-служба Минэкономразвития)

Пільгові кредити орієнтовані на підприємства з оборотом до 10 млн євро

Пільгові кредити за програмою “Нові гроші” будуть видаватися мікро- і малим підприємствам на 2 роки під 3% річних із відтермінуванням виплати тіла кредиту на вісім місяців. Про це розповів на брифінгу міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.

За його словами, програма “Нові гроші” спрямована на фінансування мікро- і малих підприємств. Тобто компаній з оборотом до 10 млн євро. Мета програми - надати гроші на першочергові цілі: виплату зарплати, оплату комунальних послуг, оренди, податкових та інших обов’язкових платежів.
“Програма передбачає строк кредитування до двох років. Відсоткова ставка - 3%. Різницю між 3% і ставкою, яку буде визначено банками, компенсуватиме держава. Також буде відстрочка по виплаті тіла кредита на вісім місяців і відстрочка виплати відсотків”, - сказав Петрашко.

Він уточнив, що зараз програма ще не працює, але перебуває на останній стадії узгодження. Умови програми можуть дещо змінитися, попередив міністр, оскільки Кабміну потрібно прийняти відповідні постанови.

  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував кредитну програму “Нові гроші” під пільгові 3% річних. За його словами, це має дати можливість створити малий бізнес в Україні заробітчанам, які повернулися з-за кордону.
  • Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що держава виступить гарантом при наданні пільгових кредитів малому бізнесу. За його словами, на відповідну програму планується виділити до 30 млрд грн.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі