100 днів роботи “5-7-9%”: майже втричі більше відмов, ніж кредитів

20.05.2020, 12:51
100 днів роботи “5-7-9%”: майже втричі більше відмов, ніж кредитів - Фото

Банки відмовляють у видачі грошей, пояснюючи рішення необгрунтованістю бізнес-плану та недостатньою кредитоспроможністю клієнта

Банки видали 462 кредити за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 283,5 млн грн, відмовили у 1241 випадку. Такі дані на 15 травня повідомили у прес-службі Міністерства фінансів України.

Найпоширеніші причини відмови у видачі кредитів – необґрунтованість бізнес-плану (26%), недостатня кредитоспроможність (22%), погана ділова репутація (20%).

Із 462 отримувачів кредитів 57% – представники сільського господарства, 17% –  торгівлі та виробництва, 6% – промислової переробки.

Найбільше кредитів 5-7-9% видали в Кіровоградській (9%) та Вінницькій областях (9%), на другому місці - Полтавська область (7%), далі - Черкащина (6%) та Хмельниччина (6%).

Нещодавно до держпрограми приєдналися ще два банки - Кредобанк та Банк Восток. Тепер взяти пільговий кредит можна у 11 банків: чотирьох державних – Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк та семи комерційних – Банк Восток, Кредобанк, Райффайзен Банк Аваль, ТАСкомбанк, Альянс банк, Банк Львів та ПУМБ.

  • Програма "Доступні кредити 5-7-9%" стартувала 1 лютого. У березні Кабмін збільшив максимальну суму кредиту до 2 млн грн і передбачив підтримку для компаній, які сприяють боротьбі з поширенням коронавірусу.
  • У середині квітня максимальну суму кредиту збільшили до 3 млн грн, в програмі дозволили брати участь підприємствам із річним доходом до 100 млн грн. 29 квітня програму знову розширили, а в антикарантинний пакет включили можливість отримувати кредити рефінансування під 0% без обмеження суми.
  • Міністр економіки Петрашко сказав, що програма "5-7-9%" не запрацювала на повну потужність. За його словами, до 500 виданих кредитів - це дуже мало, а банки не хочуть брати на себе ризики видачі грошей.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі