Пропонували онлайн-інвестиції на біржах. Правоохоронці викрили шахраїв: фото

05.02.2021, 17:59
Пропонували онлайн-інвестиції на біржах. Правоохоронці викрили шахраїв: фото - Фото
Фото: Кіберполіція

Організатори схеми пропонували громадянам отримувати пасивний дохід

Кіберполіція викрила організаторів шахрайської схеми, які ошукали сотні громадян, пропонуючи їм інвестувати у проведення торгів на фінансових біржах. Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

Як діяли зловмисники

Організатори схеми зареєстрували у Києві компанію, яка пропонувала громадянам отримувати пасивний дохід, інвестуючи у проведення фінансових операцій на біржах.

Для забезпечення діяльності фігуранти найняли на роботу близько 50 працівників.

Однак взятих на себе обов’язків компанія не виконувала. Після одержання інвестованих грошей працівники блокували користувачів-вкладників.

За попередніми підрахунками, таким чином фігуранти ошукали понад 500 осіб.

В офісі фігурантів працівники поліції провели обшук. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, накопичувачі даних, мобільні телефони та "чорнові" записи, огляд яких підтвердив причетність до вчинення шахрайських дій.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Слідчі дії тривають.

Фото: кіберполіція

Фото: Кіберполіція

Куди можна звертатися особам, які стали жертвами шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі