Право на субсидії. Які категорії громадян не зможуть отримати допомогу

26.05.2021, 14:46
Право на субсидії. Які категорії громадян не зможуть отримати допомогу - Фото
Фото: depositphotos.com

Субсидії в Україні отримують близько 3 млн домогосподарств

З 1 травня в Україні почали діяти нові умови надання субсидій, тому у Міністерстві соціальної політики розповіли про те, які категорії громадян не матимуть права на отримання такої допомоги. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Хто втрачає право на таку допомогу

Право на отримання субсидій втрачає громадянин, який:

- придбав квартиру, земельну ділянку, транспортний засіб (крім мопеда або причепа), товари довгострокового використання на суму понад 50 000 грн одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;

- має банківський депозит у сумі понад 100 000 грн;

- здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 000 грн;

- декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів (за винятком перебування там на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною);

- має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;

- не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;

- має авто, якому менше п’яти років з дати випуску;

- має два і більше автомобілів, яким ще немає 15 років з дати випуску;

- не має доходів і при цьому ніде не навчається, не працює та не має статусу безробітного.

Крім того, втрачають право на субсидію працездатні особи, які більше 60 днів відсутні за місцем реєстрації та не декларують своїх доходів. Таким особам треба або задекларувати доходи, або змінити місце реєстрації. На це, відповідно до закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", дається 30 днів.

Які зловживання з отриманням субсидій виявлені під час верифікації

Протягом минулого опалювального періоду житлові субсидії в Україні отримували трохи більше 3 млн домогосподарств. Кількість тих, хто задекларував недостовірну інформацію, склала близько 2-3%.

Під час верифікації (перевірки) законності отримання субсидій були виявлені такі найпоширеніші способи зловживань:

- подання недостовірних даних про склад домогосподарства або приховування інформації про зміну складу сім'ї;

- ненадання інформації про здійснення покупок на суму понад 50 000 грн одномоментно (транспортних засобів та іншого майна) чи одномоментне придбання валюти у великих обсягах;

- приховування інформації про здійснення внесків до статутних капіталів юридичних осіб, великих благодійних внесків на розвиток підприємств, а також інформації про придбання корпоративних прав (акцій).

"Верифікація, яка проводилася протягом двох останніх років, засвідчила, зокрема, що 830 отримувачів субсидій купили сумарно валюти майже на 140 млн грн. Однак говорити про масовість таких зловживань недоречно. Дійсно вразливим верствам населення, для яких сплата комунальних послуг у повному обсязі є непосильною, хвилюватися не треба", – зазначають у Мінсоцполітики.

Скільки отримувачів субсидій в Україні

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні у квітні отримували 3,016 млн домогосподарств (у березні – 2,954 млн домогосподарств).

Середній розмір субсидії у квітні становив 923,03 грн (у березні – 1 685,58 грн).

За субсидіями у квітні звернулися 76 143 домогосподарств, а було призначено субсидії 42 936 домогосподарствам, тобто 56% з тих, що звернулися. У березні такі показники складали 134 976 заявок, 72 907 позитивних відповідей та 54% відповідно.

У квітні нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 2,493 млрд грн. З цієї суми готівкою було виплачено допомоги на 2,344 млрд грн, а в безготівковій формі – на 0,149 млрд ​​грн.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • 19 травня Кабінет Міністрів збільшив до 100 000 грн максимально допустиму суму депозиту, наявність якого дозволятиме вкладнику отримувати субсидію.

  • Також у травні стало відомо, що субсидії в Україні тепер виплачуватимуть лише готівкою.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі