Держава погасить борги з виплати субсидій

30.07.2020, 14:10
Держава погасить борги з виплати субсидій - Фото
Фото: pixabay.com

Кабмін визначив, як буде погашатися заборгованість бюджету з виплати житлових субсидій

Кабінет міністрів затвердив порядок погашення заборгованості бюджету з виплат житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідну постанову уряд ухвалив 29 липня, написав у Telegram депутат Верховної Ради від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

Коли сформувалася заборгованість

Йдеться про погашення заборгованості, яка виникла станом на 1 січня 2020 року.

До 2020 року субсидії і пільги на оплату житлово-комунальних послуг надавалися населенню виконавцями послуг шляхом зменшення плати за ці послуги. Надалі такі витрати відшкодовувалися за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Після внесення змін до законодавства, з початку 2020 року субсидії і пільги надаються громадянам у грошовій формі і фінансуються за рахунок коштів держбюджету.

Який обсяг заборгованості

За даними Рахункової палати, на початок 2020 року заборгованість з виплати субсидій та пільг на оплату комунальних послуг існувала в 19 областях України. Загальний обсяг такої заборгованості – 14,6 млн грн.

Найбільшу заборгованість зафіксували у таких областях: Львівській – 7,2 млн грн, Дніпропетровській – 4,9 млн грн, Київській – 0,6 млн грн, Запорізькій – 0,5 млн гривень.

У 2019 році на виконання зобов’язань місцевих бюджетів з надання субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг з державного бюджету було надано субвенцій на суму 21,6 млрд грн.

Як саме Кабмін урегулював це питання

У державному бюджеті на 2020 рік не передбачалася окрема програма для погашення сформованої на 1 січня 2020 року заборгованості за надані населенню субсидії та пільги.

Постановою Кабміну від 29 липня передбачено, що погашення бюджетної заборгованості перед виконавцями житлово-комунальних послуг з пільг та житлових субсидій здійснюватиметься за рахунок коштів бюджетної програми "Виплата пільг і житлових субсидій громадянам".

  • У червні в парламенті повідомили, що Кабмін планує виплачувати субсидії та соціальну допомогу лише готівкою

  • У липні стало відомо, чому не всі споживачі отримують монетизовані субсидії влітку.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі