Споживання газу та площа житла. Які нормативи використовуються для розрахунку субсидії

15.06.2021, 16:50
Споживання газу та площа житла. Які нормативи використовуються для розрахунку субсидії - Фото
Фото: depositphotos.com

Субсидія призначається виходячи з єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання послуг

У Міністерстві соціальної політики роз'яснили українцям, які нормативи використовуються під час розрахунку розміру житлової субсидії. Про це йдеться у повідомленні відомства.

"Субсидія призначається виходячи з єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг, які встановлені постановою уряду №409 від 6 серпня 2014 року", – зазначають у Мінсоцполітики.

Норма площі житла

Площа житла має значення під час розрахунку розміру субсидії на оплату таких послуг як опалення та утримання житла.

Норма площі у таких випадках становить:

- 13,65 кв. м на одну особу + 35,22 кв. м на сім'ю.

Для непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі, може бути збільшена на 30% норма площі житла, розрахована для домогосподарства.

Норми споживання природного газу

Обсяг споживання газу має значення під час розрахунку розміру субсидії на оплату таких послуг як опалення та використання цього виду палива для газової плити та водонагрівача.

Норма споживання газу у таких випадках становить:

- на опалення – 4 кубометра на 1 кв. м опалювальної площі (з урахуванням коригувального коефіцієнта в опалювальний період);

- на газову плиту для приготування їжі – 3,3 кубометра на одну особу;

- на газову плиту за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача (тобто для приготування їжі та підігріву води) – 5,4 кубометра на одну особу;

- на газову плиту і водонагрівач – 10,5 кубометрів на одну особу.

Норми споживання з водопостачання та водовідведення

У цьому сегменті послуг діють такі норми:

- постачання холодної води – 2 кубометра на одну особу (за умови наявності централізованого постачання гарячої води) та 3,6 кубометра на одну особу (за умови відсутності централізованого постачання гарячої води);

- постачання гарячої води – 1,6 кубометра на одну особу;

- водовідведення – 3,6 кубометра на одну особу.

Норми споживання електроенергії

Норми споживання електроенергії змінюються залежно від таких факторів:

- у випадку використання електроенергії для опалення – 30 кВт годин на 1 кв. м опалювальної площі (з урахуванням коригувального коефіцієнта в опалювальний період);

- у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної та гарячої води – 70 кВт годин на місяць на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт годин на місяць на кожного наступного члена сім'ї, але не більше 190 кВт годин на місяць;

- у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води і газових водонагрівальних приладів – 100 кВт годин на сім'ю з однієї особи і додатково 30 кВт годин на місяць на кожного наступного члена сім'ї, але не більше 220 кВт годин на місяць;

- у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води – 110 кВт годин на сім'ю з однієї особи і додатково 30 кВт годин на місяць на кожного наступного члена сім'ї на житлове приміщення (будинок), але не більше 230 кВт годин на місяць;

- у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води – 130 кВт годин на сім'ю з однієї особи і додатково 30 кВт годин на місяць на кожного наступного члена сім'ї на житлове приміщення (будинок), але не більше 250 кВт годин на місяць.

Норми споживання теплової енергії

У цьому сегменті послуг діють такі норми:

- на опалення – 0,0383 Гкал на 1 кв. м опалювальної площі (з урахуванням коригувального коефіцієнта в опалювальний період).

Норми, що стосуються вивезення сміття

У цьому сегменті послуг діють такі норми:

- тверді, великогабаритні, ремонтні та рідкі відходи – 0,4167 кубометра на одну особу.

Скільки одержувачів субсидій в Україні

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні у квітні отримували 3,016 млн домогосподарств, що на 2,1% більше, ніж у березні (2,954 млн домогосподарств).

При цьому середній розмір субсидії, що становив у березні 1685,58 грн, у квітні зменшився до 923,03 грн (в 1,8 рази). Це пов'язано з завершенням опалювального періоду у квітні.

У квітні 76 143 домогосподарства звернулися за субсидіями (у березні – 134 976 домогосподарств). Призначено субсидії у квітні 42 936 домогосподарствам, тобто 56,4% з тих, що звернулися (у березні – 72 907 домогосподарствам, тобто 54,0% з тих, що звернулися).

У квітні нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 2,493 млрд грн (у березні – 4,801 млрд грн). З цієї суми готівкою було виплачено допомоги на 2,344 млрд грн (4,526 млрд грн), а в безготівковій формі — на 0,149 млрд ​​грн (0,275 млрд грн).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі