Більшість з опитаних все ще погано оцінюють своє поточне становище і ситуацію в економіці загалом
Споживчі настрої українців за останній місяць дещо покращились. Про це свідчать результати дослідження Info Sapiens за результатами травня. Індекс споживчих настроїв склав 76,3 пунктів, що на 10,1 п. вище квітневого показника. Проте це все ще на 6,5 п. нижче індексу травня минулого року.

Найбільше за останній місяць зріс індекс очікуваних змін особистого матеріального становища та індекс економічних очікувань. Найменше українці переживають з приводу безробіття, інфляції та девальвації.
Індекс споживчих настроїв визначають на підставі вибіркового дослідження домашніх господарств країни, в процесі якого зазвичай опитують 1000 українців у віці 16-59 років.
Значення кожного з індексів може становити від 0 до 200 пунктів. Якщо всі опитані позитивно оцінюють ситуацію, то індекс дорівнюватиме 200 пунктам, якщо тільки половина з них – індекс складе 100 пунктів. Всі значення індексу менше 100 п. означатимуть, що більшість людей в суспільстві погано оцінюють поточний стан та / або очікують погіршення економічної ситуації у країні в цілому.
"Індекс споживчих настроїв зріс у травні і повернувся на рівень березня 2020 року. Головним чинником зростання є покращення очікувань щодо особистого матеріального становища, що, ймовірно, пов'язано із припиненням жорсткого карантину", – коментують ситуацію аналітики Info Sapiens, зазначаючи, що оцінки поточного особистого становища та доцільності великих покупок все ще залишаються низькими й досі не змогли досягти рівня, що був до карантину.
Як видно з інфографіки, максимальні показники індексу споживчих настроїв та його складових за останні шість років були зафіксовані на початку літа минулого року. У період карантину показники знизилися та почали відновлюватися лише у травні, після скасування жорстких карантинних обмежень.
У травні 2019 року індекс споживчих настроїв дорівнював 82,8 п., ця цифра була вищою квітневих показників того ж року на 11,2 п.
У березні поточного року індекс настроїв становив 73,0 п., а у лютому – 81,9 п.
Коментарі