У Мінекономіки пояснили українцям, як отримати статус безробітного та державну допомогу

14.08.2020, 14:02
У Мінекономіки пояснили українцям, як отримати статус безробітного та державну допомогу - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Мінекономіки та Держслужба зайнятості надали інструкції українцям щодо отримання статусу безробітного

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та Держслужба зайнятості роз'яснили громадянам, що потрібно зробити для отримання статусу безробітного та державної допомоги по безробіттю. Про це повідомляється на сайті Мінекономіки.

Які документи необхідні для реєстрації в службі зайнятості

Більшість центрів зайнятості, розташованих в так званій "зеленій" зоні рівня епідемічної небезпеки повертаються до звичайного режиму роботи та відновлюють прийом громадян.

Протягом карантинних місяців для реєстрації в службі зайнятості достатньо заповнити лише дві заяви та відправити їх електронною поштою в центр зайнятості.

Громадяни, які реєструвалися онлайн, повинні взяти з собою на особистий прийом оригінали документів. Перелік документів наступний:

- паспорт;

- ідентифікаційний код (облікова картка платника податків);

- трудова книжка (або документ, що підтверджує період зайнятості);

- диплом або інший документ про освіту;

- військовий квиток (у разі потреби).

Чи можуть отримувати допомогу по безробіттю ті, хто працював неофіційно

Якщо людині до 35 років і вона не має стажу, оскільки працювала без оформлення трудових відносин, то їй призначать допомогу по безробіттю в мінімальному розмірі (на період карантину та 30 днів після його закінчення - 1 000 грн, після цього - 650 грн) терміном на 180 календарних днів. Якщо ж людина старша 35 років і не має страхового стажу, то вона не має права на отримання допомоги по безробіттю.

Чи можна стати на облік в центрі зайнятості не за місцем проживання

Зареєструватися в якості безробітного можна у будь-якому центрі зайнятості незалежно від місця проживання.

Що робити в разі втрати трудової книжки

У разі втрати трудової книжки необхідно подати її дублікат або довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи, або договір чи документ, що підтверджує періоди зайнятості.

Трудова книжка повинна пред'являтися не тільки під час реєстрації в якості безробітного, а й під час кожного відвідування центру зайнятості. Так працівник центру зайнятості зможе перевірити, чи не працевлаштувався претендент самостійно та чи не втратив він при цьому право на отримання допомоги по безробіттю.

Скільки безробітних в Україні

За даними Держслужби зайнятості, статус безробітного станом на 6 серпня мають 502 000 осіб. При цьому за період дії карантину (з 12 березня по 4 серпня) такий статус отримали 406 000 осіб.

Щомісячно кількість громадян, які отримали статус безробітного, зменшується. У квітні такий статус безробітного отримали 149 000 осіб, у травні – 97 000 осіб, у червні – 75 000, у липні – 68 000.

Допомогу по безробіттю отримують 426 000 осіб.

  • У липні Кабмін розширив перелік одержувачів допомоги по частковому безробіттю.

  • Також у липні в Держслужбі зайнятості провели дослідження щодо того, хто такі українські безробітні.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі