Кабмін пропонує виплачувати по-новому допомогу по частковому безробіттю

28.08.2020, 17:03
Кабмін пропонує виплачувати по-новому допомогу по частковому безробіттю - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про зміну порядку виплати допомоги по частковому безробіттю

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді схвалити надання допомоги по частковому безробіттю не тільки в період карантину, пов'язаного з коронавірусом, а й у разі встановлення подібних обмежень у зв'язку з іншими захворюваннями в майбутньому. Про це йдеться в розробленому урядом законопроекті №3010а.

Даний проект закону зареєстрований в Раді 26 серпня.

Документ також передбачає передачу уряду права визначати порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Її розмір, терміни надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що загальна сума витрат на виплату допомоги по частковому безробіттю станом на 16 липня 2020 року склала 1,6 млрд грн.

В уряді вважають цю програму допомоги ефективною та підкреслюють, що її реалізація вже дозволила зберегти більше 360 000 робочих місць в Україні.

У середині серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про розробку урядом законопроекту про розширення програми допомоги по частковому безробіттю. Він відзначав, що в разі прийняття відповідного проекту закону таку допомогу надаватимуть в період карантинних обмежень, пов'язаних не тільки з COVID-19, але і з будь-якими іншими захворюваннями.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі