Монетизація субсидій. Чому влітку не всі споживачі отримали виплати

28.07.2020, 18:05
Монетизація субсидій. Чому влітку не всі споживачі отримали виплати - Фото
Фото: depositphotos.com

У Мінсоцполітики пояснили, чому влітку деякі отримувачі субсидій залишилися без виплат

До завершення періоду карантину термін дії субсидій на оплату житлово-комунальних послуг продовжуватиметься автоматично. Про це заявив заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу "1+1".

Чому деяким громадянам влітку не виплачують субсидії 

Якщо в літній період деякі споживачі не отримали виплат по монетизованим субсидіям, то це не означає скасування цієї пільги. Більшості споживачів  автоматично переоформили субсидію і вона діє.

У зв'язку з тим, що в неопалювальний період суми платежів за житлово-комунальні послуги значно менші, багатьом домогосподарствам на літній період субсидія не надається. З початком нового опалювального сезону збільшаться платежі за послуги ЖКГ та розміри субсидій, тоді громадяни отримають виплати.

Упевнитися в наявності субсидії можна онлайн. Для цього потрібно зайти на відповідний сайт https://subsidii.ioc.gov.ua та ввести свою домашню адресу. Там можна перевірити і суми таких виплат за весь період нарахування.

Які категорії громадян можуть позбавити субсидій

У відповідності з новими правилами нарахування житлово-комунальних субсидій, в 2020 році позбавити права на такі виплати можуть:

- орендодавців, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду;

- осіб, які здійснили одноразову покупку (або оплатили послуги) на суму понад 50 000 грн;

- власників автомобілів, з дня випуску яких минуло менше 5 років (виняток становлять авто, видані соцорганами);

- боржників з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 340 грн;

- осіб, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим способом отримали право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб;

- власників житлових приміщень з великою площею (квартири понад 120 кв. м, а будинку – понад 200 кв. м);

- осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються та не перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам буде автоматично зараховано до доходу три прожиткових мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії.

Скільки сімей отримують субсидії в Україні

У червні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні отримали 2,891 мільйона домогосподарств. Середній розмір субсидії склав 267,78 грн.

Загальний обсяг виплачених у червні субсидій - 371,8 млн грн. З них 363 млн грн виплатили у готівковій формі, а 8,8 млн грн - у безготівковій.

Найбільший середній розмір субсидії по Україні зафіксовано у Києві (472 грн), а найменший - у Закарпатській області (131,8 грн).

У період карантину трьом мільйонам домогосподарств автоматично (без їх звернення) було перепризначено субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

  • У червні Мінфін визначив банки для бюджетних виплат.

  • У червні стало відомо про те, що Кабмін хоче відмовитися від безготівкового нарахування субсидій.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі