Українцям все частіше пропонують роботу за кордоном. В яких країнах більше вакансій

21.07.2020, 17:01
Українцям все частіше пропонують роботу за кордоном. В яких країнах більше вакансій - Фото
Збирання полуниці у Польщі (фото: EPA)

За останній місяць на 20% збільшилася кількість пропозицій по роботі за кордоном для українців

На початку літа на сайті Jooble було розміщено 6700 зарубіжних вакансій для українців, а за місяць кількість таких пропозицій по роботі збільшилася майже на 20% до 8 000. Про це повідомляє Opendatabot.

"Українцям все частіше пропонують роботу за кордоном", - наголошується в повідомленні.

Які країни пропонують найбільшу кількість вакансій для українців

За інформацією сайту Jooble, до топ-7 країн за кількістю вакансій для українців входять: Польща (5526 запитів), Чехія (254), Німеччина (204), Росія (140), Литва (85), Білорусь (81), Латвія (51).

Натисніть, щоб збільшити

Інфографіка: Opendatabot

Інфографіка: Jooble

Президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник зазначив, що за 2019 рік українці перерахували в країну з-за кордону близько 12 млрд доларів.

"За даними Держстату, 42,7% українців заробляють (в своїй країні) близько 200 доларів без урахування податків. Мінімальна зарплата в Польщі - 600 євро. Тому така динаміка цілком зрозуміла: люди їдуть за кордон, щоб забезпечити себе і свої сім'ї", - сказав він.

Шляхом проведення соціологічних опитувань було встановлено, що лише 2,5% українців шукають роботу за кордоном через інтернет. Більшість потрапляє в інші країни за рекомендаціями друзів та знайомих (69,5%).

Як змінювалася кількість вакансій за кордоном

Станом на початок червня кількість вакансій для українців в інших країнах, за даними Jooble, становила 6 701. Цей показник поступово збільшувався і на 30 червня склав 7 610.

У липні зростання тривало. На 16 липня кількість вакансій досягла 8 186, а на 18 липня - 8 245.

Як зазначає американське видання Foreign Policy, українську робочу силу, в Польщі просто немає ким замінити.

Частина вакансій на підприємствах цієї країни закривають самі поляки, а також працівники з азіатських країн. Однак агенції з працевлаштування неохоче залучають непальців, індійців та бангладешців.

"Ми довго чекаємо документи і крім того, є культурні та мовні відмінності, які ускладнюють контакт. У Польщі є шість консульств, які обслуговують близько 40 млн українців, і тільки два в Індії, які обслуговують 1,5 млрд людей в Індії та в сусідніх країнах Бангладеш і Непал", - повідомив виданню директор агентства з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич.

Скільки українців працює у Польщі

Останніми роками Польща стала найбільшим в Євросоюзі імпортером іноземних працівників. У 2018 році ця країна видала іноземцям 635 000 посвідок на проживання, що становить п'яту частину від усіх таких документів, виданих країнами ЄС.

Досі не існує повної офіційної статистики про кількість українців, які працюють в Польщі. На підставі аналізу альтернативних джерел інформації (опитування у великих містах країни, дані прикордонної служби, статистика платників єдиного соціального внеску) було встановлено, що з 2013 року та в наступні п'ять років у цій країні працювало на постійній або тимчасовій основі близько 2 млн. українців.

Українських працівників, які здобули освіту та працюють у Польщі, вже починають залучати німецькі компанії.

"Такі працівники надзвичайно цінні, тому польський уряд має робити все можливе, щоб утримати їх в країні", - повідомляє Foreign Policy.

  • У червні стало відомо, яку роботу шукали українці під час карантину.

  • Також у червні з’явилася інформація про те, яку роботу можуть запропонувати українцям у Польщі цього року.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі