Половина українців згодні отримувати зарплату “в конвертах”

23.12.2019, 13:40
Половина українців згодні отримувати зарплату “в конвертах” - Фото
Иллюстративное фото: Юлия Березовская/пресс-центр НБУ

Близько половини опитаних висловили згоду отримувати частину зарплати неофіційно, свідчить дослідження Центру Разумкова.

В Україні майже 60% найманих працівників готові працювати офіційно із записом у трудовій книжці, але отримувати частину зарплатні “у конверті”. Про це говориться у дослідженні Центру Разумкова. Серед них - наймані працівники, самозайняті, непрацюючі і роботодавці. Погоджуючись за зарплату “у конверті”, працівник бере на себе відповідальність за ризики. Він не зможе отримати відповідну справжнім заробіткам соцгарантію, пенсію чи кредит.

 

Половина українців згодні отримувати зарплату “в конвертах”

Наймані працівники по-різному відповіли на запитання про найбільш привабливий варіант отримання зарплати. За більш високу зарплату за умови частини виплат “в конверті” виступили 28% респондентів; за нижчу, але офіційну зарплату - 22%; позиція 29% залежить від того, наскільки великою буде неофіційна частина виплат.

Половина українців згодні отримувати зарплату “в конвертах”

Схожі результати дещо раніше отримало дослідження програми USAID «Трансформація фінансового сектору» - 48% українців погодилися б отримувати частину зарплати готівкою. 

Дослідження провели 6-11 вересня 2019р. в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2 018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Серед громадян, які брали участь у дослідженні, майже половина (48%) - наймані працівники (з яких 81% працюють на постійній основі), з них 62% працюють офіційно та отримують лише офіційну заробітну плату, 16,6% офіційно працевлаштованих отримують додатково заробітну плату в “конвертах”, 20% працюють без офіційного оформлення на основі усної домовленості. 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі