Половина працюючих у Польщі українців планує залишитися там назавжди: дослідження

19.03.2021, 14:33
Половина працюючих у Польщі українців планує залишитися там назавжди: дослідження - Фото
Фото: depositphotos.com

46,4% працюючих у Польщі українців заявили про наміри залишитися жити у цій країні

Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal (Польща) провів соціологічне дослідження щодо намірів подальшої інтеграції у Польщі українських трудових мігрантів. Про це йдеться у повідомленні компанії.

"Мета дослідження – вивчення трансформації настроїв українських трудових мігрантів у Польщі щодо умов роботи, проживання, планів відносно подальшої інтеграції у польське суспільство або навпаки – можливої трудової міграції в інші країни", – йдеться у повідомленні.

Результати дослідження

У ході опитування 46,4% українських працівників заявили про наміри залишитися жити у Польщі. А 37,3% мають намір заробити гроші та повернутися в Україну.

Ще 16,3% опитаних не змогли однозначно відповісти на це питання.

Стосовно наміру перевезення сім’ї у Польщу, то 38,6% заробітчан не планують цього робити у 2021 році, 51,7% – мають такі наміри, або вже це реалізували.

Суттєво зросли прагнення українських трудових мігрантів відкрити власний бізнес у Польщі. У 2020 році такі наміри мали 25% українців, тоді як у 2021 році такий намір мають або починають конкретні дії вже 39,8%.

Щодо намірів купівлі нерухомості у Польщі, то у 2020 році таку можливість розглядали 34% українських трудових мігрантів, а в 2021 році можна помітити справжній стрибок – 55,5% респондентів планують або вже купили нерухомість у Польщі.

Ще одним додатковим критерієм високих інтеграційних намірів серед українців є наступний показник: 29,4% українців готові створити сім’ю з громадянином чи громадянкою Польщі.

Щодо намірів подальшої трудової міграції в європейські країни, крім Польщі, то 54,1% опитаних українців цікавляться можливістю працювати в інших країнах ЄС.

З них 43% розглядають таку можливість і лише 4,2% вже займаються цим питанням.

"Така диспропорція між зацікавленістю та конкретними діями свідчить: якщо інша країна, яка цікавить українських трудових мігрантів, запропонує лояльні умови доступу на власний ринок праці, то польський ринок може втратити суттєву кількість робочої сили", – зазначають автори дослідження.

Серед найбільш цікавих для роботи країн, окрім Польщі, для українців залишаються: Німеччина (59,8%), країни Скандинавії (42,5%), Чехія (26,2%), Канада (24,5%), США (20,2%), Італія (17,8%), Великобританія (17,6%).

Усього в ході дослідження було опитано 1100 українців у 82 населених пунктах Польщі.

Скільки українців офіційно працюють у Польщі

На кінець 2020 року у Польщі було зареєстровано 725 000 офіційно працюючих іноземців. Це на 36 000 більше, ніж на кінець вересня 2020 року.

Із загальної кількості офіційно зареєстрованих працюючих іноземців 532 500 осіб – це громадяни України, 50 600 осіб – громадяни Білорусі, а 12 900 осіб – громадяни Грузії.

В аналітичному центрі Gremi Personal звертають увагу, що наведені цифри не повною мірою відображають реальну кількість працюючих іноземців у Польщі. Насправді їх кількість є значно більшою.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі