Поліси автоцивілки. Що таке регламентні виплати МТСБУ та як їх отримати

25.03.2021, 14:23
Поліси автоцивілки. Що таке регламентні виплати МТСБУ та як їх отримати - Фото
Фото: depositphotos.com

МТСБУ відшкодовує збитки потерпілим у ДТП за рахунок коштів Фонду захисту потерпілих

Закон "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" передбачає, що у разі банкрутства або ліквідації страхової компанії зобов'язання цієї СК за договорами автоцивілки виконує Моторне (транспортне) страхове бюро України, відшкодовуючи збитки потерпілим у ДТП. Про це йдеться у роз'ясненні МТСБУ.

Такі виплати МТСБУ за зобов'язаннями збанкрутілого страховика називаються регламентними.

Як здійснюються регламентні виплати

МТСБУ відшкодовує збитки потерпілим у ДТП за рахунок коштів Фонду захисту потерпілих.

Для отримання відшкодування з цього Фонду необхідно виконати наступні дії.

Невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди потрібно письмово надати МТСБУ повідомлення про ДТП.

Таке повідомлення надається МТСБУ особисто у приймальні громадян (за виключенням періоду карантину), або поштою, електронним листом чи факсом (044 239 2031).

Після цього з заявником зв'яжеться представник МТСБУ або ж заявник отримає лист від МТСБУ про порядок врегулювання претензій із переліком необхідних документів.

Як слідкувати за здійсненням регламентної виплати онлайн

Якщо заявник звернувся за отриманням регламентної виплати до МТСБУ, він має можливість слідкувати за врегулюванням власної справи онлайн через особистий кабінет потерпілого.

Для цього потрібно:

- надати адресу своєї електронної пошти представнику МТСБУ безпосередньо під час оформлення документів за справою;

- після реєстрації справи в МТСБУ, на електронну адресу заявника надійде повідомлення, в якому буде надано лінк (посилання) на безпосередній доступ до матеріалів справи, а також код доступу до кабінету потерпілого;

- на вказану потерпілим електронну адресу автоматично направлятимуться інформаційні повідомлення про зміну статусу справи та про приєднання до матеріалів справи нових документів.

Що таке МТСБУ

Моторне (транспортне) страхове бюро України — це некомерційна організація, що об'єднує страхові компанії, які займаються обов'язковим страхуванням цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ).

МТСБУ працює відповідно до закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Участь страховиків у МТСБУ є умовою здійснення діяльності щодо обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності.

МТСБУ виконує гарантійні та координаційні функції у сфері автоцивілки.

Скільки ДТП трапилося в Україні у лютому

В Україні у лютому трапилося 15 369 ДТП, що на 21,3% перевищує показник лютого 2020 року (12 672 випадки).

Хоча загальна кількість ДТП в Україні у лютому збільшилася, однак кількість аварій, у яких постраждали люди, знизилася на 24,6% у порівнянні з лютим 2020 року (з 1697 до 1279 випадків).

Кількість загиблих у ДТП у лютому цього року зменшилася на 36% (з 211 до 135 осіб), а кількість травмованих – на 26,8% (з 2156 до 1578 осіб).

Найбільше ДТП у лютому сталося у Києві (4041 випадок), Київській (1509) та Одеській (1219) областях.

За 2020 рік в Україні трапилося понад 168 100 ДТП, що на 4,6% більше, ніж у 2019 році.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі