Поліси автострахування. Скільки ДТП сталося в Україні за 2020 рік

19.01.2021, 17:20
Поліси автострахування. Скільки ДТП сталося в Україні за 2020 рік - Фото
Фото: depositphotos.com

Майже 170 000 ДТП сталося в Україні у минулому році

У Моторному (транспортному) страховому бюро України повідомили, що за 2020 рік у країні трапилося понад 168 100 ДТП, що на 4,6% більше, ніж у 2019 році. Про це йдеться на Facebook-сторінці МТСБУ.

Кількість аварій, у яких постраждали люди, – понад 26 100, що на 0,3% більше, ніж за 2019 рік. Кількість загиблих – 3 541 особа (+2,5%), травмованих – майже 32 000 (-2,3%).

Скільки ДТП врегульовується без виклику поліції

З використанням європротоколу (тобто без виклику поліції) в Україні врегульовується понад 35% ДТП. Це так звана процедура спрощеного врегулювання.

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про ДТП. Він заповнюється водіями-учасниками пригоди на місці аварії. Заповнений бланк надається страховій компанії для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Скористатися європротоколом можна у таких випадках:

- водії-учасники ДТП не мають суперечок щодо обставин пригоди і погоджуються, хто є винуватцем ДТП;

- відсутні травмовані або загиблі люди;

- водії-учасники ДТП мають чинні поліси автоцивілки. Певні категорії осіб можуть не мати таких полісів, оскільки звільнені законом від обов’язку страхувати цивільно-правову відповідальність (це учасники бойових дій, особи з інвалідністю першої групи та деякі інші категорії осіб). Скласти з ними європротокол не можна, у такому разі треба викликати поліцію;

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконується, слід викликати поліцію для оформлення ДТП.

Заповнюватися європротокол може як у паперовому вигляді на спеціальному бланку, так і в електронній формі.

Паперовий бланк європротоколу видається автовласнику безкоштовно при укладенні договору обов'язкового страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів.

В електронній формі європротокол можна заповнити на сайті МТСБУ (https://bit.ly/2GNhGeg ) або у мобільному застосунку для смартфонів "Мій Поліс" (https://mypolis.io/).

Страхове відшкодування у випадку європротоколу не може перевищувати 50 000 грн.

Урядова програма безпеки дорожнього руху

21 грудня 2020 року Кабінет міністрів затвердив державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2023 року. Документ розроблений на основі раніше схваленої Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2024 року.

Головна мета програми – знизити рівень смертності внаслідок ДТП у порівнянні з 2019 роком щонайменше на 30% за період до 2024 року та на 50% до 2030 року. Це дозволить щорічно вберегти більше 1000 людських життів.

У 2021 році на реалізацію програми передбачено 2,4 млрд грн. За ці кошти планують:

- побудувати нові розв’язки кільцевого типу та освітлені пішохідні переходи зі світлофорами на вимогу;

- влаштувати нові демпферні системи, комплекси "Зважування у русі" для автоматичного габаритно-вагового контролю та майданчики для зупинки і зважування;

- розширити систему автофотовідеофіксації;

- придбати спецавтомобілі для перевірки поліцією стану вулично-дорожньої мережі та технічного стану транспортних засобів.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі