Поліси автострахування. Що таке регресний позов і хто його може подавати

03.03.2021, 12:37
Поліси автострахування. Що таке регресний позов і хто його може подавати - Фото
Фото: depositphotos.com

Регрес – це право зворотньої вимоги до особи, яка є винною у спричиненні шкоди

Моторне (транспортне) страхове бюро України як об'єднання страховиків, що займаються автоцивілкою, може подавати регресні позови до винуватців ДТП та страхових компаній. Про це йдеться у повідомленні МТСБУ.

Що таке регресний позов

Регрес – це право зворотної вимоги до особи, яка є винною у спричиненні шкоди.

Якщо власник (водій) транспортного засобу не мав поліса автоцивілки та спричинив ДТП, виплату відшкодування постраждалій особі здійснить МТСБУ. Але після цього Моторне (транспортне) страхове бюро має право подати регресний позов до винуватця ДТП.

Крім того, МТСБУ може подавати регресні позови до:

- водія, який заволодів транспортним засобом протиправним шляхом;

- страховика, якщо транспортний засіб, що заподіяв шкоду, було встановлено, а страховик був зобов'язаний виплатити страхове відшкодування, але не зробив цього;

- підприємства, установи, організації, що відповідають за стан дороги, якщо заподіяна у результаті ДТП шкода виникла з їх вини;

- пільговика, звільненого від обов'язкового придбання поліса автоцивілки, якщо він керував транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

- пільговика, якщо він відмовився від проходження огляду щодо можливого стану сп'яніння, або якщо він керував транспортним засобом без права на керування, або ж якщо він самовільно залишив місце пригоди.

Що таке МТСБУ

Моторне (транспортне) страхове бюро України – це некомерційна організація, що об'єднує страхові компанії, які займаються обов'язковим страхуванням цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ).

МТСБУ працює відповідно до закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Участь страховиків у МТСБУ є умовою здійснення діяльності щодо обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності.

МТСБУ виконує гарантійні та координаційні функції у сфері автоцивілки.

Чи обов'язково мати поліс автоцивілки

У МТСБУ нагадують, що згідно з законом "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", наявність полісу автоцивілки є обов'язковою.

Автовласники, які нехтують вимогою закону та не мають автоцивілки, ризикують отримати штраф у розмірі 425 грн.

Крім того, у разі ДТП, винуватцю без чинного полісу доведеться сплатити постраждалому завдані збитки з власної кишені.

У 2020 році середня виплата склала майже 19 000 грн, а в 7% страхових випадків перевищувала навіть 100 000 грн.

Перевірити наявність поліса автоцивілки завжди можна за допомогою централізованої бази МТСБУ за посиланням: https://policy-web.mtsbu.ua/.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У лютому стало відомо, що кількість ДТП в Україні у січні значно збільшилася.

  • Також у лютому в МТСБУ пояснили, як отримати відшкодування збитків від ДТП, якщо винуватець не має поліса автоцивілки.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі