Наслідки карантину. Страхові компанії стали затягувати з виплатою відшкодування по ДТП

25.08.2020, 10:30
Наслідки карантину. Страхові компанії стали затягувати з виплатою відшкодування по ДТП - Фото
Фото: pixabay.com

Середній термін виплати страхового відшкодування по ДТП у другому кварталі збільшився

У другому кварталі середній термін виплати страхового відшкодування по ДТП збільшився до 77 днів, тоді як у першому кварталі становив 69 днів. Про це повідомила прес-служба Моторного (транспортного) страхового бюро України.

"Причиною цього є введений в Україні карантин у зв'язку з пандемією COVID-19, який вплинув на роботу офісів страховиків, процеси врегулювання збитків, а також на можливість постраждалих оперативно надавати документи, необхідні для отримання страхової виплати", — відзначають в МТСБУ.

У другому кварталі в термін до 60 днів з дати ДТП врегулювали 55,3% вимог, у термін до 90 днів — 69,9% вимог, у термін до 120 днів — 77,4% вимог.

Кількість укладених договорів обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності у другому кварталі склала 2,26 млн, що відповідає показнику за аналогічний період 2019 року.

У той же час сума страхових платежів у квітні-червні 2020 року збільшилася на 19,9% у порівнянні з квітнем-червнем 2019 року до 1,61 млрд грн.

Страховики ОСЦПВ врегулювали у другому кварталі більше 30 300 вимог постраждалих у ДТП. Цей показник скоротився на 8,7% у порівнянні з другим кварталом 2019 року, а сума виплат зменшилася на 1% і склала майже 602 млн грн.

Зменшення кількості врегульованих вимог пов'язане зі скороченням кількості ДТП у другому кварталі 2020 року через карантин.

Лідерами за кількістю укладених договорів та сумами премій є: страхова компанія Оранта, страхова група ТАС та УПСК.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі