Поліси автоцивілки. Страхові компанії прискорили виплати відшкодування за збитки від ДТП

05.04.2021, 15:25
Поліси автоцивілки. Страхові компанії прискорили виплати відшкодування за збитки від ДТП - Фото
Фото: depositphotos.com

У четвертому кварталі 2020 року було укладено 2,05 млн договорів автоцивілки

У четвертому кварталі 2020 року середній строк урегулювання страхових вимог за шкоду, заподіяну майну автовласників у ДТП, склав 68 днів, тоді як у третьому кварталі цей показник складав 73 дні, а у другому – 77 днів. Про це повідомили у Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ).

Такими є показники у сегменті вимог, врегульованих у строк до 365 днів.

У системі прямого врегулювання збитків (коли постраждалий у ДТП звертається за відшкодуванням не до страхової компанії винуватця аварії, а до компанії, де він придбав поліс автоцивілки) середній строк врегулювання у четвертому кварталі склав 40 днів (так само, як і у третьому).

Частки вимог, урегульованих у термін до 60 днів після ДТП та до 90 днів після ДТП, збільшились у четвертому кварталі з 57,7% до 58,5% та з 73,9% до 76,7%.

Скільки укладено договорів

У четвертому кварталі 2020 року було укладено 2,05 млн договорів автоцивілки. Це на 7,5% більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Сума страхових платежів склала 1,57 млрд грн (+12,9%).

Страховики за вказаний період врегулювали понад 41 600 вимог постраждалих у ДТП.

Показник кількості врегульованих вимог зріс на 10,1% у порівнянні з аналогічним кварталом 2019 року.

Що таке автоцивілка

Автоцивілка (або обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, ОСЦПВ) – це страховий поліс автоцивільної відповідальності.

Водій повинен купити такий поліс до реєстрації авто, але не пізніше ніж через 10 днів після придбання транспортного засобу.

Автоцивілка покриває витрати виключно винуватця аварії (якщо власник полісу в'їде в інше авто, страхова компанія оплатить ремонт постраждалого автомобіля та лікування його водія. Це ж стосується випадків пошкодження нерухомості під час водіння авто).

Поліс автоцивілки не дає права на отримання компенсації на ремонт власного авто.

Коли інший водій, який має поліс автоцивілки, в'їхав в ваше авто, ремонт оплачує його страхова компанія (тобто страхова компанія винуватця).

Якщо в ДТП винні обидва водії – компенсацію виплачують обидві страхові компанії.

Що таке МТСБУ

Моторне (транспортне) страхове бюро України – це некомерційна організація, що об'єднує страхові компанії, які займаються обов'язковим страхуванням цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ).

МТСБУ працює відповідно до закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Участь страховиків у МТСБУ є умовою здійснення діяльності щодо обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності.

МТСБУ виконує гарантійні та координаційні функції у сфері автоцивілки.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі