Поліси автоцивілки. Хто може платити лише 50% вартості

20.11.2020, 12:15
Поліси автоцивілки. Хто може платити лише 50% вартості - Фото
Фото: depositphotos.com

Деякі категорії громадян мають право сплачувати за поліси автоцивілки лише половину вартості

У Моторному (транспортному) страховому бюро України роз'яснили, які категорії осіб можуть сплачувати за поліси автоцивілки лише 50% їх вартості. Про це повідомляється на Facebook-сторінці МТСБУ.

Пільгові категорії

Закон "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" передбачає, що 50% вартості полісу сплачують:

- учасники війни;

- особи з інвалідністю II групи;

- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (I або II категорії);

- пенсіонери.

"Акцентуємо увагу, що зазначена пільга надається за умови особистого керування таким автомобілем цими особами, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу", – зазначають у МТСБУ.

Придбання полісу на пільгових умовах можливе, коли об’єм двигуна не перевищує 2500 кубічних сантиметрів, а автомобіль належить громадянину-пільговику на праві власності.

Що таке автоцивілка

Автоцивілка (або обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, ОСЦПВ) – це страховий поліс автоцивільної відповідальності.

Водій повинен купити такий поліс до реєстрації авто, але не пізніше ніж через 10 днів після придбання транспортного засобу.

Автоцивілка покриває витрати виключно винуватця аварії (якщо власник полісу в'їде в інше авто, страхова компанія оплатить ремонт постраждалого автомобіля та лікування його водія. Це ж стосується випадків пошкодження нерухомості під час водіння авто).

Поліс автоцивілки не дає права на отримання компенсації на ремонт власного авто.

Коли інший водій, який має поліс автоцивілки, в'їхав в ваше авто, ремонт оплачує його страхова компанія (тобто страхова компанія винуватця).

Якщо в ДТП винні обидва водії – компенсацію виплачують обидві страхові компанії.

Скільки ДТП трапилося в Україні з початку року

За даними патрульної поліції, загальна кількість ДТП за 10 місяців 2020 року – понад 135 600. Це на 4,5% більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Кількість аварій, у яких постраждали люди, за 10 місяців 2020 року – майже 21 700, що на 2,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Кількість загиблих – 2842 особи (+4,3%), травмованих – понад 26 700 (-0,3%).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У серпні стало відомо, що українці все рідше скаржаться на страхові компанії, які займаються автоцивілкою.

  • У жовтні стало відомо, що в Україні планують ввести автоматичний контроль наявності у водіїв полісів автоцивілки.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі