Що найчастіше українці купують онлайн – дослідження

18.09.2020, 14:02
Що найчастіше українці купують онлайн – дослідження - Фото
Фото: depositphotos.com

Найчастіше українці купують в інтернеті одяг, серед популярних покупок – електроніка та косметика

Українці найчастіше купують онлайн одяг (47%), побутову техніку та електроніку (46%), а також косметику та парфумерію (37%). Про це свідчать результати опитування, проведеного платформою OLX та компанією CBR.

Близько 80% українців старше 16 років користуються інтернетом. З них приблизно 36% купують через інтернет. При цьому 49% покупців зробили від 5 до 20 покупок онлайн за останній рік, а 18% – більше 20 покупок.

Розподіл онлайн-покупців за регіонами

Українські онлайн-покупці наступним чином розподіляються за регіонами:

- захід - 24%;

- центр - 24%;

- південь - 16%;

- схід - 13%;

- північ - 12%;

- Київ - 10%.

Жителі великих міст частіше у порівнянні з жителями менших за розміром населених пунктів купують в інтернеті косметику, побутову хімію, медичні препарати, готові страви, продукти харчування або товари для тварин.

Що стосується мотивації придбати той чи інший товар в інтернеті, – вона різна.

"Наприклад, покупці планшетів і ноутбуків купують онлайн через більш низьку ціну у порівнянні зі звичайним магазином. Покупцям товарів для дітей, готових страв, косметики та побутової хімії важлива економія часу. Можливість замовити онлайн, а забрати у фізичному магазині має значення для тих, хто купує планшети і медичні препарати", – повідомляють автори дослідження.

Розподіл онлайн-покупців за віком

Серед онлайн-покупців найбільше представників вікової групи 26-45 років, але при цьому найактивнішою є молодь у віці 16-25 років.

Покупки в різних соціально-демографічних групах також відрізняються.

Чоловіки частіше ніж жінки купують техніку (смартфони, планшети, комп'ютерну техніку та аксесуари), а також автотовари.

Жінки частіше купують одяг, взуття, косметику та парфумерію, товари для дітей, аксесуари і подарунки, книги в друкованому вигляді.

Українці у віці до 25 років більш схильні купувати одяг, косметику і парфумерію, аксесуари і подарунки, книги (друковані та електронні), продукти харчування, м'які контактні лінзи, а також замовляти доставку готових страв. Вікова група 26-35 років частіше купує товари для дітей, засоби для догляду за немовлятами та товари для вагітних.

Покупці у віці 36-45 років – велику побутову техніку, автотовари, спортивний одяг, а покупці 46 років і старше частіше купують медичні препарати.

Українці з доходом 15-25 тис. грн в місяць на сім'ю більше схильні купувати онлайн смартфони, запчастини для авто. А люди з доходом понад 25 тис. грн в місяць на сім'ю купують товари практично у всіх категоріях.

Як здійснюються покупки

У 58% випадків онлайн-покупки здійснюються на смартфоні, а в інших випадках – на ноутбуці.

Серед тих, хто здійснював інтернет-покупки на смартфоні, близько 51% робили це через спеціально встановлений додаток.

Як покупці отримують онлайн-покупки

Найбільш популярний спосіб отримання покупок – доставка в офіс кур'єрською службою (35%).

18% скористалися кур'єрською службою магазину, 10% відвідали для цього пункт видачі інтернет-магазину, 5% скористалися незалежною кур'єрською службою, а 4% скористалися поштоматом або терміналом самообслуговування.

Яка середня сума покупки

У різних категоріях товарів середні суми покупки істотно відрізняються.

Найбільшим середній чек є в категорії "Електроніка" (1423 грн). За нею йдуть такі категорії:

- хобі, відпочинок та спорт (762 грн);

- запчастини для транспорту (683 грн);

- будинок і сад (679 грн);

- мода і стиль (601 грн);

- дитячий світ (507 грн).

У ході дослідження було проведено 1 019 онлайн-інтерв'ю з інтернет-користувачами у віці 16 років і старше. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном, розміром населеного пункту та частотою користування інтернетом.

  • У липні в ході проведеного OLX опитування з'ясувалося, що більшість українців не знають, як захистити особисті дані при покупках в інтернеті.

  • У серпні опитування користувачів платформи OLX показало, що 40% респондентів готові робити передоплату при онлайн-покупках.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі