Придбання готівкової валюти за безготівкові кошти. Що дозволив регулятор

02.07.2021, 13:15
Придбання готівкової валюти за безготівкові кошти. Що дозволив регулятор - Фото
Фото: depositphotos.com

З 30 червня НБУ дозволив фінустановам купувати та продавати готівкову інвалюту фізособам за безготівкові гривневі кошти у касах та обмінних пунктах

Національний банк, продовжуючи валютну лібералізацію, постановою №62 від 29 червня дозволив фінустановам продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові гривневі кошти. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Що саме тепер дозволяється

З 30 червня НБУ дозволив фінустановам (банкам):

- продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові кошти в гривні через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки);

- купувати та продавати готівкову іноземну валюту фізособам за безготівкові гривневі кошти у касах фінустанов (банків), їх відокремлених підрозділів, а також у пунктах обміну валют;

- банки зможуть здійснювати операції з купівлі та продажу банківських металів за безготівкові гривневі кошти фізособам, а також операції з продажу банківських металів у вигляді монет – юридичним особам.

Що ще передбачає відповідна постанова НБУ

Постанова №62 розширює можливості громадян з інвестування за кордон. Тепер фізособа-резидент зможе проводити відповідні операції за участі резидента-торговця цінними паперами. 

Для здійснення інвестиції в іноземні фінансові інструменти торговець діятиме як брокер (за рахунок фізособи).

Кошти в іноземній валюті переказуватимуться з поточного рахунку громадянина в банку на поточний рахунок торговця, відкритий в цьому ж банку, з подальшим їх переказом за кордон або на поточні рахунки нерезидентів, відкриті в Україні.  

Крім того, уточнено перелік виключень з річного е-ліміту (ліміту переказів для інвестицій за кордон) для низки валютних операцій юросіб та фізосіб-підприємців. 

Зокрема, до них було віднесено операції з відшкодування резидентом-боржником коштів нерезиденту гаранту, який виконав забезпечене гарантією чи порукою зобов’язання резидента боржника перед резидентом-кредитором. 

"Відповідні кроки удосконалять окремі положення нормативно-правових актів Національного банку у валютній сфері та сприятимуть подальшому розвитку нових послуг, які надаватимуться уповноваженими установами у сфері торгівлі валютними цінностями", – зазначають у Нацбанку.

Постанова №62 набула чинності з 30 червня.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У вересні 2020 року стало відомо, що мережа обмінників у Києві привласнювала гроші клієнтів.
  • У квітні Верховна Рада зобов'язала банки реструктуризувати валютні кредити фізосіб.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі