Викрали понад мільйон з платіжних карток. Кіберполіція знешкодила шахраїв: фото

20.05.2021, 17:41
Викрали понад мільйон з платіжних карток. Кіберполіція знешкодила шахраїв: фото - Фото
Фото: Кіберполіція

Зловмисники створили близько десяти фішингових сайтів, які повністю копіювали дизайн іноземних інтернет-майданчиків оголошень

Працівники кіберполіції знешкодили у Дніпропетровській області групу зловмисників, які викрадали гроші з платіжних карток громадян. Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

Як діяли шахраї

Троє 19-річних хлопців створили близько 10 фішингових сайтів, які повністю копіювали дизайн іноземних інтернет-майданчиків оголошень.

Користувачі (переважно іноземці, громадяни країн Європи та Америки) на фейкових ресурсах вводили дані своїх банківських карток для проведення розрахунків.

Надалі зібрані дані карток зловмисники використовували для здійснення покупок у магазинах побутової техніки, а гроші списувалися з рахунків потерпілих.

Наразі поліцейські встановлюють коло ошуканих осіб. Попередня сума збитків сягає понад 1 млн грн.

В оселях фігурантів правоохоронці провели обшуки та вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку та банківські картки.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 200 Кримінального кодексу (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків).

Слідчі дії тривають.

Фото: Кіберполіція

Фото: Кіберполіція

Як не стати жертвою шахраїв

У кіберполіції радять громадянам дотримуватися таких правил безпеки під час здійснення покупок в інтернеті:

- не можна переходити за підозрілими гіперпосиланнями, надісланими сторонніми особами;

- для онлайн-шопінгу необхідно використовувати лише перевірені ресурси;

- потрібно уважно перевіряти URL-адресу необхідного сайту, адже один зайвий символ може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;

- нікому не можна повідомляти дані своєї картки, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів;

- у разі здійснення покупок на платформі оголошень, обговорювати деталі угоди лише в чаті цієї платформи і не переходити у месенджери.

Що робити тим, хто все ж став жертвою шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У квітні працівники кіберполіції викрили двох мешканців Дніпра, які створювали фішингові копії сайтів служб доставки для привласнення грошей українців. 
  • На початку травня кіберполіція викрила шахрайський колл-центр, працівники якого викрадали гроші з карток українців.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі