Подати документи на субсидії онлайн: відновив роботу електронний сервіс

27.05.2021, 17:12
Подати документи на субсидії онлайн: відновив роботу електронний сервіс - Фото
Фото: pixabay.com

Органи соцзахисту мають забезпечити оперативне опрацювання поданих з використанням електронного сервісу документів

В Україні відновив роботу електронний сервіс із подання документів на призначення житлової субсидії в онлайн-режимі. Про це йдеться у повідомленні Міністерства соціальної політики.

"Доопрацьоване програмне забезпечення електронного сервісу "Система попередньої реєстрації документів для призначення житлової субсидії" відновило роботу у штатному режимі з 25 травня", – йдеться у повідомленні.

Органам соцзахисту населення доручено забезпечити оперативне опрацювання поданих з використанням електронного сервісу документів.

Як можна звернутися за оформленням житлової субсидії

За отриманням субсидії можна звернутися такими способами:

-​ через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та через ЦНАПи;

-​ безпосередньо до структурних підрозділів з питань соцзахисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад;

-​ заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення;

-​ через електронний сервіс, який розміщено на офіційному сайті Мінсоцполітики у розділі "Е-Сервіси" – "Житлові субсидії" https://subsidii.mlsp.gov.ua.

Для кого переоформлення субсидій не буде автоматичним

Переоформлення субсидії на наступний період для більшості домогосподарств, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, здійснюватиметься автоматично. Однак це не стосуватиметься домогосподарств, яким житлова субсидія:

- надавалася у безготівковій формі;

- була призначена за фактичним місцем проживання особи (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи тощо);

- була призначена без урахування осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (дітей, онуків, інших осіб, які зареєстровані, але за адресою призначення субсидії не проживають).

Субсидії лише готівкою

З травня всі субсидії в Україні виплачуватимуться громадянам лише у готівковій формі.

Надання субсидій у готівковій формі дозволить громадянам оперативніше керувати такими коштами, а після оплати за житлово-комунальні послуги вони зможуть вільно розпоряджатися зекономленими сумами.

Отримувачі субсидій зможуть заощаджувати на різниці між призначеною субсидією та вартістю фактично спожитих житлово-комунальних послуг.

В умовах повної монетизації (тобто виплати допомоги лише готівкою) субсидіанти отримують доступ до зекономлених коштів щомісяця (а не наприкінці опалювального сезону, як у випадку з безготівковою виплатою субсидій).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • 19 травня Кабінет Міністрів збільшив до 100 000 грн максимально допустиму суму депозиту, наявність якого дозволятиме вкладнику отримувати субсидію.

  • Також у травні у Мінсоцполітики розповіли, які категорії громадян не зможуть отримувати субсидії.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі