Переселенців можуть звільнити від сплати туристичного збору

18.06.2020, 16:48
Переселенців можуть звільнити від сплати туристичного збору - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Верховна Рада розгляне законопроект, що звільнить від збору більше 1,5 млн переселенців

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту взяти за основу законопроект № 3103-1, за яким переселенців (внутрішньо переміщених українців) повинні звільнити від сплати туристичного збору. Данило Гетманцев, очільник комітету, зазначив, що це "дуже важливий і простий законопроект".

У випадку ухвалення законопроекту до Податкового кодексу внесуть зміни - переселенцям дозволять не платити туристичний збір. 

Туристичний збір належить до місцевих податків і зборів. Його платниками є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що тимчасово розміщуються для проживання (ночівлі) в готелях, гуртожитках, базах відпочинку тощо в населених пунктах, де введено такий збір.

Максимальний розмір туристичного збору за добу в 2020 році становить: 

- 0,5% мінімальної заробітної плати для внутрішніх туристів (23,62 грн);

- 5% для громадян з інших країн (236,15 грн). 

Конкретну ставку туристичного збору кожна міська чи сільська рада встановлює самостійно.

Нині від сплати збору звільнені:

- постійні мешканці відповідних населених пунктів;

- ті, хто перебуває у відрядженні та ночує у приватних квартирах (а також члени їхніх родин);

- люди з інвалідністю й ті, хто (максимум одна особа) супроводжує людей з інвалідністю 1-ї групи та дітей з інвалідністю;

- ветерани війни та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- українці, які приїжджають на курорт за путівкою;

- діти до 18 років.

Особливої актуальності питання набуває й тому, що, за оцінками громадських організацій, щонайменше 5690 внутрішньо переміщених українців продовжують жити у санаторіях, туристичних базах, будинках відпочинку тощо. 

В законопроекті не вказано, чи розповсюджуватиметься нововведення на всіх переселенців, але можна припустити, що відповідна пільга буде діяти і для тих, хто тимчасово мешкає у населенних пунктах, де встановлено збір, і для тих, хто приїхав туди на відпочинок чи у справах.

ДОВІДКА. За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, на 10 червня поточного року 1 447 537 українців з тимчасово окупованих територій України перебувають на обліку як переселенці.
  • 18 лютого президент Володимир Зеленський підписав закон про безкоштовне харчування дітей переселенців у школах та дитячих садках.
  • За даними опитування Національної системи моніторингу "Ситуація з внутрішньо переміщеними особами", близько 48% переселенців приїздили на тимчасово непідконтрольні Україні території Донбасу: перевіряли стан квартир, відвідували родичів і друзів.

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі