До 12 років в'язниці: депутати пропонують покарання для організаторів фінансових пірамід

20.05.2020, 17:27
До 12 років в
Фото: depositphotos.com

Серед авторів законопроекту – «слуги народу» з податкового комітету

Українському парламенту пропонують запровадити кримінальну відповідальність за створення та діяльність фінансових пірамід. Відповідний законопроект № 3479 нещодавно зареєстрували у Раді.

Депутати пропонують доповнити Кримінальний кодекс статтею, за якою створення та діяльність фінансової піраміди каратиметься штрафом 1700-3400 грн або обмеженням волі до 3 років. 

За повторне порушення чи змову групи осіб хочуть обмежувати чи позбавляти волі до 5 років. У разі використання інформаційно-телекомунікаційних систем і мереж, систем електронних платежів пропонують позбавляти волі на 5-8 років з конфіскацією майна. Якщо працювала організована група, покаранням може стати ув’язнення на 8-12 років з конфіскацією майна.

  • Організація B2B Jewelry залучала гроші під 400% і “безкоштовно продавала” прикраси. За даними прокуратури і податкової служби, співвласники B2B Jewelry підозрюються в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах і використанні схеми виведення готівки через фіктивний благодійний фонд.
  • Компанія Milton Group переконувала мешканців різних країн вкласти гроші в біткоіни та інші криптовалюти, але виявилася фінансовою пірамідою. Гроші втратили понад 1000 осіб з 50 країн.
  • Міжнародна фінансова піраміда Forex Trend Limited теж залучала гроші, обіцяючи клієнтам надприбутки у короткі терміни. Шахраї встигли заволодіти понад 340 млн грн українців та іноземців. Діяльність організації заблокували співробітники Служби безпеки та прокуратури.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі