Паніка на готівковому валютному ринку завершилася - НБУ

06.04.2020, 12:04
Паніка на готівковому валютному ринку завершилася - НБУ - Фото
Фото: depositphotos.com

В НБУ зазначають, що попит на валюту протягом поточного тижня значно знизився

Національний банк (НБУ) повністю задовольнив потреби банків у готівковій валюті, провівши п’ять аукціонів з обміну готівки на безготівкові долари та євро. Про це на брифінгу 3 квітня заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.

«Попит на готівковий євро був задоволений ще раніше: ми пропонували банкам €300 млн готівки, однак попит склав лише €40 млн. З доларом ми провели три аукціони на $550 млн, на останньому з них отримали заявки банків на $240 млн при тому, що пропозиція була вищою – $280 млн.

Вважаємо, що ми повністю задовольнили попит ринку на готівкову валюту», – зазначив Чурій.

За його словами, починаючи з 10 березня попит на валюту значно зріс, тому, аби згладити валютні коливання та задовольнити попит клієнтів, НБУ регулярно виходив з продажем на міжбанк.

"Загалом наші інтервенції за березень склали понад $2 млрд", - зазначив Чурій.

  • Дефіцит готівкової валюти виник в Україні у середині березня через зупинення авіасполучення внаслідок карантину та перевезень купюр літаками. Минулого тижня НБУ отримав додаткову партію готівкового долару.
  • Загальний ажіотаж на валютному ринку поступово зникає: якщо на початку кризи (після 10 березня) попит на валюту зріс у два рази, зараз він повернувся до звичайних середньоденних значень. НБУ на цьому тижні вперше з початку кризи купував валюту – $100 млн.
  • За даними Нацбанку, з початку березня регулятор продав на валютному ринку близько $2 млрд. З початку року сальдо чистих інтервенцій (продаж мінус купівля) складає $1,6 млрд. Золотовалютні резерви знаходяться на рівні $25 млрд.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі