Українці зможуть самостійно обирати товари для "пакету малюка"

21.09.2020, 14:05
Українці зможуть самостійно обирати товари для "пакету малюка" - Фото
Фото: depositphotos.com

Батькам новонароджених нададуть право самостійно формувати "пакет малюка"

З ініціативи Міністерства соціальної політики в Україні створена інтернет-платформа, на якій вітчизняні виробники зможуть пропонувати дитячі товари для "пакету малюка", а українці – обирати товари, самостійно формуючи цей пакет. Про це повідомили у прес-службі Мінсоцполітики.

На цій інтернет-платформі (https://pakunok-malyuka.ioc.gov.ua/outletaddressesтакож з'явиться можливість обрати вже укомплектований "пакет малюка".

Представники Мінсоцполітики спільно з Асоціацією виробників дитячих товарів розробляють єдині кваліфікаційні вимоги до учасників платформи.

За даними міністерства, це будуть єдині правила співпраці для чесної конкуренції в межах реалізації даної соціальної програми.

Що таке "пакет малюка"

"Пакет малюка" – це одноразова допомога в натуральній формі, що видається батькам новонароджених. Пакет містить необхідні для малюка речі: пелюшки, підгузки, вологі серветки, ковдру, рушник, дитячий крем.

Таку допомогу ввів з 1 вересня 2018 року уряд на чолі з Володимиром Гройсманом.

Що змінилося з 1 вересня 2020 року

У липні нинішнього року Кабмін прем'єра Дениса Шмигаля вирішив ввести з 1 вересня цільову грошову компенсаційну виплату в розмірі 5000 грн замість видачі "пакета малюка".

Одному з батьків новонародженого вирішили видавати спеціальну соціальну платіжну карту, на яку зараховуватиметься зазначена сума компенсації.

На 17 вересня ПриватБанк видав 25 600 таких соціальних платіжних карт. Крім того, від батьків новонароджених надійшло ще 13 800 заяв на отримання грошової компенсації.

"Очікувана дата перерахування коштів грошової компенсації на спеціальні рахунки одержувачів – 24 вересня", – зазначають у Мінсоцполітики.

Чи зможуть батьки обирати: пакет або гроші

За інформацією Мінсоцполітики, в майбутньому у батьків з'явиться можливість обрати або "пакет малюка" в натуральній формі на інтернет-платформі, або монетизовану допомогу на картку.

17 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні відповідний законопроєкт №3006а. Цей документ передбачає можливість отримання при народженні дитини саме "пакета малюка", а не монетизованої допомоги.

Цей проєкт закону повинен бути підготовлений до ухваленння у другому читанні в найкоротший термін.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі