Відкриття депозиту в банку. Якими є обов'язки вкладника

22.06.2021, 16:26
Відкриття депозиту в банку. Якими є обов
Фото: depositphotos.com

Для належного виконання умов депозитного договору сторонам необхідно дотримуватись зобов’язань, передбачених таким документом

Клієнт банку, який відкриває депозитний або поточний (картковий) рахунок, набуває не тільки права, а й певні обов'язки. Про це йдеться у роз'ясненні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Обов'язки вкладника

Вкладник зобов’язаний надати банку паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а також ідентифікаційний код.

На вимогу банку як суб’єкта первинного фінансового моніторингу вкладник також має надати документи щодо належності до публічних діячів чи осіб, близьких або пов’язаних із публічними діячами, а також документи для з’ясування джерел походження коштів.

Надалі вкладник зобов’язаний своєчасно (такі терміни визначаються умовами договору) повідомляти банк про можливу зміну прізвища, імені, по батькові, місця проживання, заміни паспорта тощо.

Серед інших зобов’язань вкладника є такі:

- вносити на рахунок кошти в сумі та терміни, передбачені договором;

- здійснювати операції за рахунками відповідно до законодавства;

- оплачувати послуги банку (відповідно до діючих тарифів);

- належним чином виконувати умови укладеного з банком договору;

- дотримуватись правил використання платіжної картки (не розголошувати реквізити картки, тобто її номер, CVV-код, термін дії картки, pin-код, не надавати її у користування іншим особам, негайно повідомити банк про втрату картки чи підозру щодо її несанкціонованого використання);

- не використовувати поточні рахунки, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов'язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Що ще важливо

До укладення договору банківського вкладу (рахунку) вкладник має ознайомитися зі змістом довідки про систему гарантування вкладів фізичних осіб та підтвердити її одержання своїм підписом.

Після укладення договору ознайомлюватися з такою довідкою потрібно не рідше одного разу на рік у спосіб, визначений договором.

Банк має право відмовитися від надання послуги або проведення фінансової операції у разі відмови вкладника від ознайомлення з довідкою або у разі ненадання вкладником необхідної інформації (у тому числі документів, передбачених законодавством).

Для належного виконання умов договору сторонам необхідно дотримуватись зобов’язань, передбачених таким документом.

"Тому уважно читайте проєкт запропонованого договору, якщо потрібно отримайте консультацію у працівника банку, і тільки після цього підписуйте", – радять у Фонді гарантування вкладів.

На що необхідно звертати увагу під час відкриття депозиту

Перед відкриттям депозиту у банку клієнту фінустанови варто з’ясувати усі умови надання такої послуги.

Перш за все важливо дізнатися про таке:

- якою буде процентна ставка за депозитом;

- строк та валюта вкладу;

- спосіб отримання відсотків;

- умови зняття та поповнення вкладу протягом дії договору;

- умови пролонгації строку дії договору;

- можливість (чи відсутність можливості) дострокового повернення вкладу;

- наявність додаткових комісій.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • На початку березня у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб роз'яснили, які документи банк повинен надати вкладнику під час оформлення депозиту.

  • Також на початку березня у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб роз'яснили, як можна відкрити депозит у банку на користь іншої людини (тобто третьої особи), а також чи гарантуються такі вклади.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі