Відмовтеся від кредиту. В Україні з'явився новий вид фінансового шахрайства

03.12.2020, 15:01
Відмовтеся від кредиту. В Україні з
Фото: depositphotos.com

Зловмисники пропонують українцям відмовитися від неіснуючого кредиту та повідомити код з sms

В Україні з'явився новий вид фінансового шахрайства, коли зловмисники телефонують українцям, повідомляють про надходження від них заявки на кредит, а після відмови від кредиту пропонують назвати код з sms, щоб "зафіксувати відмову". Про це повідомила у Facebook юрист компанії MA Lawyers Марина Мельник.

"До вас телефонують "представники банку" чи "представники мікрофінансової організації" та повідомляють, що від вас надійшла заявка на оформлення онлайн-кредиту. Ви відмовляєтесь та говорите, що нічого не оформляли. Тоді вам кажуть, що для "скасування" цієї заявки вам треба продиктувати код з sms-повідомлення", – зазначила вона.

Насправді ж цей код з sms дозволяє шахраям оформити онлайн-кредит на довірливого громадянина. Кредитні кошти отримують зловмисники, а довірлива особа стає боржником банку чи мікрофінансової організації.

Що радять у кіберполіції

Якщо людина стала жертвою шахраїв, необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції (пн-пт 09:00 – 20:00). З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У листопаді фахівці кіберполіції попередили українців про ризики шахрайства під час періоду знижок та розпродажів.

  • Також у листопаді у кіберполіції попередили українців про нову схему шахрайства з нерухомістю.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі