Від 6 до 9 млн українців можуть опинитися за межею бідності - ЮНІСЕФ

18.05.2020, 18:11
Від 6 до 9 млн українців можуть опинитися за межею бідності - ЮНІСЕФ - Фото
Фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net

Найбільш вразливі в умовах кризи - багатодітні сім’ї, одинокі батьки з дітьми, родини з дітьми до трьох років, пенсіонери від 65 років

Внаслідок пандемії COVID-19 в Україні кількість бідних збільшиться на 6,3 млн у найкращому випадку, на 9 млн - у найгіршому. Такий прогноз опублікував UNICEF.

“За менш загрозливим сценарієм кількість осіб, які живуть у бідності, збільшиться на 6,3 мільйона, включно з 1,4 мільйона дітей, тоді як за більш загрозливим сценарієм цей показник збільшиться на 9 мільйонів, включно з 1,8 мільйона дітей”, - йдеться у доповіді.

От 6 до 9 млн украинцев могут оказаться за чертой бедности - ЮНИСЕФ

В умовах пандемії найбільш вразливі родини, яким складніше компенсувати втрату джерела доходів. Це родини із трьома та більше дітьми, одинокі батьки з дітьми, родини з дітьми до трьох років, одинокі пенсіонери віком від 65 років.

UNICEF вважає бідними людей, які витрачають менше фактичного прожиткового мінімуму.

Фактичний прожитковий мінімум у березні на одну особу становив 3 795 грн (з урахуванням суми обов’язкових платежів – 4 352 грн), для дітей віком до 6 років – 3 549 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 4 358 грн, для працездатних осіб – 3 931 грн (з урахуванням суми обов’язкових платежів – 4 884 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 3 217 гривень. Про це повідомили у Мінсоцполітики.

  • В Україні 197 000 громадян отримали статус безробітного упродовж карантину. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період торік, повідомили у Держцентрі зайнятості.

  • Все більше українців залишаються без заощаджень. Про це свідчать опитування Research & Branding Group.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі